Chcesz zrobić sobie tatuaż? Najpierw koniecznie to sprawdź

Chcesz zrobić sobie tatuaż? Najpierw koniecznie to sprawdź
Fot. Ivan River / Depositphotos.com
PAP / mł

Chcesz zrobić sobie tatuaż albo planujesz makijaż permanentny? Koniecznie upewnij się, czy osoba, która wykona zabieg, dysponuje odpowiednim tuszem. 

Przypomina o tym Główny Inspektorat Sanitarny ze względu na zagrożenie, jakie się wiąże z używaniem nieodpowiednich materiałów do wykonania tatuażu lub makijażu. Wymagania dla tuszy do tatuażu i makijażu permanentnego zostały określone w rozporządzeniu Komisji Europejskiej. GIS wyjaśnia, że mieszaniny stosowane do tatuowania i makijażu permanentnego składają się nie tylko z barwników, ale również składników pomocniczych - rozpuszczalników, regulatorów pH, substancji konserwujących i innych.

Inspektorat podkreśla, że na potrzeby tatuowania należy stosować wyłącznie mieszaniny opatrzone informacją "Mieszanina przeznaczona do stosowania w tatuażach lub makijażu permanentnym".

Główny Inspektorat Sanitarny wskazał, że etykieta mieszaniny powinna zawierać numer partii i wykaz składników. O ile wynika to ze składu produktu może także mieć informacje m.in. o zawartości regulatorów pH, obecności związków niklu i chromu (stężenie w produkcie dla niklu nie może przekraczać 0,0005 proc., dla chromu 0,00005 proc.) oraz ostrzeżenie, że może powodować reakcje alergiczne.

DEON.PL POLECA

GIS zaznacza, że przed użyciem mieszaniny do tatuowania osoba wykorzystująca ją jest zobowiązana do przekazania osobie poddawanej zabiegowi informacji umieszczonych na opakowaniu lub umieszczonych w instrukcji użytkowania.

Mieszaniny niezawierające zwrotu "Mieszanina do stosowania w tatuażach lub makijażu permanentnym" nie mogą być używane do tatuowania.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Roman Pindel

Autor w poniższych konferencjach podejmuje tematy dotyczące magii w życiu człowieka, ukazując, jak zjawisko to oceniają autorzy ksiąg biblijnych, autorzy antyczni, historycy, antropologowie i religioznawcy.

Kolejne konferencje stanowią doskonałą pomoc w oczyszczaniu spojrzenia na swoją...

Skomentuj artykuł

Chcesz zrobić sobie tatuaż? Najpierw koniecznie to sprawdź
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.