Cichocki: Odnotowaliśmy niewiele incydentów

Cichocki: Odnotowaliśmy niewiele incydentów
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / im

Euro przebiega w Polsce spokojnie - poinformował w niedzielę na konferencji prasowej szef MSW Jacek Cichocki. Od początku rozgrywek w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku w meczach i imprezach w Strefach Kibica uczestniczyło 600 tys. osób - poinformowano.

W konferencji prasowej w Krajowym Centrum Medialnym wzięli udział także minister sportu Joanna Mucha oraz prezes spółki PL.2012 Marcin Herra.

DEON.PL POLECA
- To były spokojne dni, odnotowaliśmy niewiele incydentów - powiedział Cichocki. Jak dodał, jednym z nich było pobicie stewardów na wrocławskim stadionie przez rosyjskich kibiców. Zapewnił, że trwa identyfikacja sprawców i toczy się śledztwo w tej sprawie. - Mam nadzieję, że policji uda się ująć sprawców tego pobicia - przekonywał.

Szef MSW poinformował ponadto, że spokojnie jest także na polsko-ukraińskich przejściach granicznych. Zarówno odprawy jak i ruch na granicy odbywają się płynnie.

Joanna Mucha poinformowała, że Strefy Kibica w czterech miastach gospodarzach Euro, działają sprawnie. Dodała, że w ciągu ostatniej doby bawiło się w nich w sumie 137 tys. osób: 76 tys. w Warszawie, 29 tys. we Wrocławiu, 20 tys. w Poznaniu, 12 tys. w Gdańsku. Zaapelowała, aby kibice przychodzili do stref w dni meczowe wcześniej.

W związku z nagannym zachowaniem kibiców rosyjskich podczas meczu z Czechami w piątek we Wrocławiu, UEFA wszczęła w sobotę procedurę dyscyplinarną przeciwko Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej. Polska policja na podstawie monitoringu wytypowała 12 kibiców, którzy po piątkowym meczu zaatakowali stadionowych stewardów. Są to Rosjanie.

We wtorek przed meczem Polska-Rosja w Warszawie, rosyjscy kibice chcą przejść w grupie na Stadion Narodowy. Szczegóły przejścia Wszechrosyjski Związek Kibiców (WOB) ustalił z urzędnikami warszawskiego ratusza. Zbiórkę WOB wyznaczył na godz. 17. Jednocześnie zaapelował do fanów, aby w tym dniu wszyscy założyli czerwone koszulki. Kolor nie jest przypadkowy - w strojach właśnie takiego koloru zagra przeciwko Polsce we wtorek Sborna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Cichocki: Odnotowaliśmy niewiele incydentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.