Czarnek: według stanu z piątku przeciwko koronawirusowi zaszczepiono ponad 400 tys. nauczycieli

Czarnek: według stanu z piątku przeciwko koronawirusowi zaszczepiono ponad 400 tys. nauczycieli
(fot. PAP/EPA/JOSE COELHO)
PAP / df

Według stanu z piątku zaszczepiono przeciwko koronawirusowo zdecydowanie ponad 400 tys. nauczycieli na 590 tys. zarejestrowanych – poinformował w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że w sobotę i w niedzielę też szczepiono tę grupę zawodową.

Szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka zapytano w poniedziałek w internetowej części wywiadu w Programie I Polskiego Radia o liczbę nauczycieli zaszczepionych przeciwko COVID-19.

"Według stanu na piątek, a przypomnijmy, że w weekend też szczepienia trwały, to było zdecydowanie ponad 400 tys. nauczycieli na 590 tys. zarejestrowanych, więc możemy mówić o tym, że już w piątek była to przytłaczająca większość nauczycieli zaszczepiona" – powiedział.

Dodał, że w sobotę i niedzielę również trwały szczepienia nauczycieli. "W związku z tym jesteśmy przekonani, że na chwilę obecną ponad 90 proc. nauczycieli jest już zaszczepionych" – podkreślił.

Według przekazanych przez Czarnka informacji w niektórych województwach zaszczepiono 100 proc. nauczycieli, którzy chcieli przyjąć zastrzyki.

"Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, w pierwszej dekadzie marca wszyscy powinni zostać zaszczepieni" – zapewnił.

Zapytany o to, co z nauczycielami, którzy nie zgłosili się do tej pory do szczepienia, a zmienią zdanie, minister stwierdził, że będą musieli poczekać na szczepienia w swoich grupach wiekowych.

"Na razie nie przewidujemy żadnego dodatkowego szczepienia, na razie przewidujemy w pewnej perspektywie czasowej, ale ciągle w grupie pierwszej, szczepienia pracowników administracji szkolnej" – powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Skomentuj artykuł

Czarnek: według stanu z piątku przeciwko koronawirusowi zaszczepiono ponad 400 tys. nauczycieli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.