Częstochowski szpital ma karty praw pacjenta w alfabecie Braille’a

Częstochowski szpital ma karty praw pacjenta w alfabecie Braille’a
(fot. shutterstock.com)
PAP / jp

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie od środy dysponuje Kartami Praw Pacjenta w alfabecie Braille'a.

Karty, które są dostępne u pielęgniarek oddziałowych, przekazało placówce Stowarzyszenie "Twoje Nowe Możliwości".

- Bardzo dobrze wykonane, profesjonalnie - oceniła podczas środowego spotkania z dziennikarzami szefowa częstochowskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych i tyflopedagog Ilona Juszczyk.

- Szpital idzie we właściwym kierunku. Wiadomo, że jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia w kwestii dostępności placówki dla osób niepełnosprawnych, ale najważniejsze, że takie starania są, że problemy są dostrzegane i rozwiązywane - dodała.

- To dobry krok, który dostosowuje nas do potrzeb osób niepełnosprawnych, nie tylko samych pacjentów, ale też ich najbliższych czy przyjaciół pojawiających się w szpitalu. Trzeba myśleć kompleksowo o najlepszych rozwiązaniach służących m.in. osobom, które widzą bardzo słabo albo wcale - podkreślił kierownik oddziału neurologii szpitala na częstochowskiej Parkitce dr Szymon Gacek.

Stowarzyszenie "Twoje Nowe Możliwości" działa na rzecz wprowadzania profesjonalnych rozwiązań i tworzenia nowych możliwości - szczególnie dotarcia do wiedzy i nowych informacji - dla osób słabowidzących, niewidomych i niepełnosprawnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Częstochowski szpital ma karty praw pacjenta w alfabecie Braille’a
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.