Dąb w Krakowie na pamiątkę przewodnictwa

Dąb w Krakowie na pamiątkę przewodnictwa
drzewa sadzimy w nadziei, że przetrwają pokolenia. (fot. Jezzebelle / flickr.com)
PAP / slo

Na pamiątkę pierwszej polskiej prezydencji zasadzono w sobotę w Krakowie dąb. Drzewko będzie rosło obok Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dąb zasadzili wspólnie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wojewoda małopolski Stanisław Kracik i wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.

DEON.PL POLECAWojewoda Stanisław Kracik mówił, że drzewa sadzimy w nadziei, że przetrwają pokolenia. - Są one wyrazem wiary w dobrą przyszłość – zauważył Kracik, zaś wicemarszałek Kozak dodał, że dopiero za kilkadziesiąt lat okaże się, czy wykorzystaliśmy swoją szansę w Unii Europejskiej.

Młode drzewko rośnie nieopodal Dębu Wolności zasadzonego w 1919 r. dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Ponad 60 zabytkowych samochód przejedzie w paradzie ulicami Starego Miasta. Zaplanowano też konkurs na najelegantszy pojazd Europy. Po południu Teatr Groteska zaprasza dzieci na spektakl „Baśń o rycerzu bez konia” i interaktywne warsztaty. Dorośli będą mogli spróbować sił w grze miejskiej polegającej na poszukiwaniu zaginionego manuskryptu Beethovena, kryjącego… przepis na krakowskie gołąbki!

Po południu pod Wieżą Ratuszową rozpocznie się Europejska Lekcji Śpiewania, w programie której znalazło się 27 popularnych piosenek pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Potem - jeszcze Europejska Lekcja Śmiechu w wykonaniu artystów kabaretowych oraz koncert Pauliny Bisztygi, a późnym wieczorem spektakl multimedialny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dąb w Krakowie na pamiątkę przewodnictwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.