Debata Kopacz-Szydło - prawdopodobnie 18.10

Debata Kopacz-Szydło - prawdopodobnie 18.10
(fot. shutterstock.com)
PAP / kw

18 października - to najbardziej prawdopodobny termin debaty między premier Ewą Kopacz i kandydatką PiS na premiera Beatą Szydło; na tę datę przystajemy; ostatnie negocjacje we wtorek - powiedział PAP szef sztabu wyborczego PiS senator Stanisław Karczewski.

Debatę mają transmitować trzy stacje telewizyjne - TVP, TVN i Polsat. Karczewski podkreślił w poniedziałek, że PiS od początku kampanii było gotowe do debaty z udziałem premier i Beaty Szydło.

"Jutro w TVP odbędą się negocjacje między obydwoma sztabami (PO i PiS) i jeśli uda nam się ustalić warunki, to debata odbędzie się. My już ustępujemy Platformie Obywatelskiej, bo mieliśmy zaplanowane pewne wydarzenia, z których musieliśmy zrezygnować. Na propozycję Platformy, TVP, telewizji Polsat i TVN - datę 18 października - przystajemy.

Najprawdopodobniej jutro zostanie ona w wyniku negocjacji ustalona jako termin debaty" - powiedział PAP Karczewski.

DEON.PL POLECA

Dodał, że rozmawiał z szefem sztabu wyborczego PO Marcinem Kierwińskim i ma od niego informację, że Platforma jest przygotowana na ten termin.

Zapytany, czy jest brana pod uwagę debata z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premier Ewy Kopacz, Karczewski powiedział PAP: "On (J. Kaczyński - PAP) razem z kierownictwem PiS wskazał panią Beatę Szydło jako naszego kandydata, i kandydat na premiera powinien debatować z kandydatem na premiera Platformy Obywatelskiej" - uznał szef sztabu wyborczego PiS.

W zeszłym tygodniu Karczewski mówił, że PiS będzie próbował zmienić zaproponowany przez telewizje termin debaty Kopacz-Szydło; argumentował, że termin 18 października został wyznaczony arbitralnie, w sposób odpowiadający PO. Szef sztabu PO Marcin Kierwiński odpowiadał wówczas, że premier zależy na debacie, dlatego jeśli termin jest problemem, Platforma może rozmawiać o innym.

20 października TVP, TVN i Polsat organizują debatę z udziałem reprezentantów wszystkich ośmiu ogólnopolskich komitetów, które startują do Sejmu w wyborach 25 października.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Debata Kopacz-Szydło - prawdopodobnie 18.10
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.