"DGP": Arłukowicz gwarantuje znieczulenie

"DGP": Arłukowicz gwarantuje znieczulenie
(fot. Yada Liao / flickr.com / CC BY-NC 2.0)
PAP / wm

Minister zdrowia zapowiada, że każda rodząca kobieta będzie mogła liczyć na pomoc łagodzącą ból. Ma być wliczona w cenę porodu, za który płaci NFZ - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Znieczulenia dla wszystkich rodzących - taki rewolucyjny pomysł znajduje się w programie, nad którym prace kończy właśnie resort zdrowia i za chwilę zaakceptuje go kierownictwo ministerstwa. W efekcie zmian każdy oddział położniczy będzie musiał stale korzystać z usług anestezjologów. Poszerzone zostaną również kwalifikacje położnych.

Prace nad kodeksem zasad łagodzenia bólu podczas porodu zaczęły się w 2010 r. Teraz minister Bartosz Arłukowicz chce je wprowadzić w życie. - Zależy mi na jak najbardziej powszechnym dostępie do znieczulenia przy porodzie - mówi minister.

Jak wynika z rozmów z lekarzami ze szpitali, które praktyki podobne do proponowanych już wprowadziły, aby ministerialne rozwiązania nie stały się martwym prawem, musi być spełnionych kilka warunków. Z jednej strony dobra organizacja w szpitalu, a z drugiej lepsza wycena porodów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"DGP": Arłukowicz gwarantuje znieczulenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.