"DGP" - test nowego systemu kontroli szkół

"DGP" - test nowego systemu kontroli szkół
(fot. sxc.hu)
"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / mik

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do raportu MEN, w którym resort w nowatorski sposób ocenił wytypowane 25 szkół i trzy przedszkola. Od nowego roku szkolnego wszystkie placówki mają być oceniane w nowym systemie.

Każda szkoła otrzymuje w ramach raportu 17 ocen w skali od A do E, gdzie A jest najwyższą, a E - najniższą oceną. Oceniane są m.in. aktywność uczniów, respektowanie norm społecznych, kształtowanie postaw, wykorzystywanie informacji o absolwentach. Wizytatorzy sprawdzają też, czy szkoła ocenia i diagnozuje osiągnięcia uczniów, jak współpracuje ze stowarzyszeniami, muzeami, ośrodkami kultury czy sportu, a także czy nauczyciele tworzą zgrany zespół.

Większość placówek oceniono na A lub B, kilka zapracowało na ocenę D. Gdy system będzie już funkcjonował pełną parą, otrzymanie oceny E w którymkolwiek obszarze będzie oznaczać konieczność wprowadzenia programu naprawczego pod okiem kuratora. Grzegorz Mazurkiewicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreśla, że na podstawie pilotażu nie można jednak wyciągać wniosków o 35 tys. placówek w Polsce.

O tym więcej pisze dziś "Dziennik Gazeta Prawna".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"DGP" - test nowego systemu kontroli szkół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.