Dokumenty stadionu w Poznaniu w rękach CBA

Dokumenty stadionu w Poznaniu w rękach CBA
Funkcjonariusze CBA mają zabezpieczyć dokumenty związane z inwestycją i dotyczące postępowania w sprawie zamontowania elementów niezgodnych z projektem (fot. PAP/Adam Ciereszko)
PAP / slo

Agenci CBA weszli w piątek do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w Warszawie, Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz czterech prywatnych firm m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania. Sprawa związana jest z modernizacją Stadionu Miejskiego w Poznaniu.

Jak poinformował PAP rzecznik Biura Jacek Dobrzyński, funkcjonariusze zabezpieczają dokumentację związaną z tą sprawą na podstawie nakazu wydanego przez poznańską prokuraturę okręgową, która prowadzi dwa śledztwa dotyczące nieprawidłowości przy modernizacji stadionu.

- Jest to kontynuacja wczorajszych czynności, widocznie CBA nie zdążyło w czwartek zebrać całej dokumentacji. Funkcjonariusze CBA mają zabezpieczyć dokumenty związane z inwestycją i dotyczące postępowania w sprawie zamontowania elementów niezgodnych z projektem. Chcemy pozyskać dokumentację m.in. od firm, które pracowały przy budowie stadionu – poinformowała PAP Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W czwartek agenci weszli do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Urzędu Miejskiego, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz spółki Euro Poznań 2012.

DEON.PL POLECA

Centralne Biuro Antykorupcyjne od lutego prowadziło kontrolę dotyczącą rozbudowy stadionu. Na początku czerwca skierowało dwa doniesienia do poznańskiej prokuratury okręgowej, a ta wszczęła śledztwa.

Pierwsze dotyczy doprowadzenia spółki Euro Poznań 2012 do niekorzystnego rozporządzenia kwotą ok. 10 mln zł przez wykonawcę robót związanych z montażem niepalnych materiałów. Zmieniono przewidziane w projekcie wykonawczym materiały z wełny mineralnej na styropian.

Z kolei Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu od ponad miesiąca prowadzi śledztwo w sprawie niekorzystnego rozporządzenia środkami finansowymi w kwocie ok. 220 tys. zł przez wykonawców robót oświetleniowych na stadionie.

Jak powiedział rzecznik prokuratury apelacyjnej Andrzej Laskowski, jest podejrzenie dokonania zamiany przewidzianych w projekcie wykonawczym materiałów oświetleniowych i zawyżenie w związku z tym ich kosztów nabycia i transportu.

Poznański Stadion Miejski jest pierwszą z czterech polskich aren Euro 2012 oddaną do użytku. Modernizacja obiektu, który może pomieścić ponad 43 tysiące widzów, kosztowała ok. 713 mln zł.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dokumenty stadionu w Poznaniu w rękach CBA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.