Duda: trzeba podnieść poziom życia Polaków i zatrzymać emigrację

Duda: trzeba podnieść poziom życia Polaków i zatrzymać emigrację
(fot. PAP/Tytus Żmijewski)
PAP / ptt

Działanie na rzecz rozwoju gospodarki, tak by podnosił się też poziom życia społeczeństwa, oraz powstrzymanie młodych ludzi przed wyemigrowaniem z kraju - to dwa główne zadania prezydenta, o których mówił w czwartek podczas wiecu wyborczego na Kujawach kandydat PiS Andrzej Duda.

- Widzę dwa główne zadania prezydenta. Pierwsze to realizacja wizji rozwoju naszego kraju, a przede wszystkim powrotu naszego kraju na drogę dynamicznego rozwoju gospodarczego po to, by rozwijając i budując naszą gospodarkę, zarazem podnosić poziom życia społeczeństwa - powiedział Duda w Aleksandrowie Kujawskim.

Jego zdaniem "zbyt wielu ludzi dzisiaj żyje w biedzie; zbyt wielu ludzi, zwłaszcza młodych, mówi, że w Polsce nie ma dla siebie żadnych szans rozwojowych, że nie ma płacy godnej, jeżeli w ogóle jest praca, bo najczęściej nie ma pracy poza wielkimi miastami".

Duda podkreślił, że jednym z najważniejszych zadań dla polityków jest odwiedzenie młodych ludzi od zamiaru emigracji, zatrzymanie ich w kraju. - W przeciwnym razie za kilkadziesiąt lat nie będzie tutaj następnego pokolenia, a potem następnego, bo ich dzieci urodzą się za granicą i ich skłonność do powrotu do Polski będzie znacznie mniejsza - stwierdził Duda.

Według niego "to są wielkie zadania, w których realizacji może i powinien uczestniczyć także prezydent Rzeczypospolitej" i to mimo że jego kompetencje są mniejsze niż kompetencje rządu.

DEON.PL POLECA

Duda podkreślił, że wynik drugiej tury wyborów zdecyduje, jaka będzie prezydentura przez najbliższe pięć lat, a także czy w Polsce zajdą zmiany.

- Chciałem prosić państwa o wsparcie, bo ten dzień, w którym będziemy dokonywali wyboru, to będzie dzień dający szansę na zmianę. Ten dzień daje szansę na rozpoczęcie pozytywnych zmian. Ja głęboko w to wierzę, że one są możliwe, ale proszę państwa o wsparcie, bo ja zdecydowanie chcę te wybory wygrać, po to właśnie, żeby do tych zmian przystąpić, po to żebyście państwo zobaczyli inną jakość - mówił kandydat na prezydenta.

Duda zapewnił, że nie będzie się bał mówić "nie" pomysłom rządowym, czy innym, jeżeli uzna, że są szkodliwe dla społeczeństwa i państwa. - Nie będę się bał niezależnie od tego, jaki obóz polityczny będzie rządził - dodał.

- Proszę państwa, rozmawiajcie z przyjaciółmi, rozmawiajcie z rodzinami, rozmawiajcie ze znajomymi, mówcie o tej szansie na zmianę, jaka istnieje, apelujcie także do tych, którzy głosowali na innych kontrkandydatów, których już dzisiaj w tej kampanii nie ma, bo ci ludzie chcieli zmienić Polskę. Wierzę, że wszyscy przystępowali do wyborów z uczciwymi intencjami - apelował.

Przed wizytą w Aleksandrowie Kujawskim kandydat na prezydenta odwiedził Radziejów, gdzie powiedział między innymi, że polska polityka zagraniczna powinna być odważna i ukierunkowana na nasze interesy.

- Chcę bezpiecznej Polski, zabezpieczonej przez Sojusz Północnoatlantycki, zabezpieczonej przez wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej. Chciałbym, żeby wygasły te wszystkie konflikty, które są wokół nas. Chciałbym żebyśmy znowu handlowali z naszymi wszystkimi sąsiadami i żebyśmy mieli z nimi dobre relacje, ale ułożone na zasadach partnerstwa - mówił Duda.

W Radziejowie kandydat podkreślił też, że prezydent powinien interesować się sprawami rolników i dbać i ich interesy.

- Prezydent powinien interesować się sprawami rolników nie tylko raz do roku, gdy są dożynki w Spale, bo dożynki są nagrodą za ciężką pracę. Jeżeli są one nagrodą dla rolników, niech będą także nagrodą za ciężką pracę dla prezydenta, który sprawami rolników się interesuje, choćby tym co robi rząd żeby w jakiś sposób zapobiegać kryzysowi na rynku rolnym - mówił polityk PiS.

- Powinien wspierać rolników także w walce o rekompensatę z tytułu embarga, jakie zostało na polskich rolników nałożone ze względu na konflikt z Rosją, przecież to nie jest ich wina. Oni powinni te rekompensaty otrzymać. Polski rząd i polski prezydent powinni twardo się tego domagać. Niestety, jak zwykle bywa, coś tam dostają, ale za mało, na pewno nie tyle ile adekwatnie potrzeba. Szkoda, że inni dostają, a my nie, ale to kwestia jakości władzy - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Duda: trzeba podnieść poziom życia Polaków i zatrzymać emigrację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.