PO: Duda spóźnia się z pomysłami

PO: Duda spóźnia się z pomysłami
(fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
PAP / pk

Politycy PO skrytykowali w czwartek inicjatywę kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy utworzenia w Warszawie Biura Pomocy Prawnej dla obywateli. Ich zdaniem, pomysł ma charakter wyłącznie propagandowy.

Duda ogłosił utworzenie w Warszawie Biura Pomocy Prawnej w środę, jego prace ruszyły w czwartek. Prowadzi je europoseł PiS Janusz Wojciechowski, niegdyś prezes Najwyższej Izby Kontroli. Biuro ma - według zapowiedzi Andrzeja Dudy - rozwiązywać problemy ludzi, którzy np. borykają się z "fatalnym" traktowaniem przez wymiar sprawiedliwości.

Duda ocenił, że państwo jest wobec ludzi "opresyjne", "niszczy obywateli", którzy czują się "jak przedmioty przesuwane z kąta w kąt". Zapowiedział też, że jeśli wygra wybory, biuro będzie funkcjonować w ramach jego kancelarii - jako Prezydenckie Biuro Pomocy Prawnej.

- Dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnego odcinka serialu wyborczego kandydata na prezydent Andrzeja Dudy. Dzisiaj ten odcinek to spóźniony pomysł Andrzeja Dudy - powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie posłanka PO Maria Janyska.

Jej zdaniem powoływanie takiego biura jest inicjatywą o charakterze wyłącznie wyborczym - powiedziała Janyska.

Wsparł ją inny poseł PO, Robert Maciaszek. Według niego nie jest przypadkiem, że pomysł na biuro "pojawił się" w dniu, gdy w Sejmie trwały prace nad rządowym projektem o bezpłatnej pomocy prawnej. Podkreślił, że rząd oferuje - jego zdaniem - pełny i kompletny program pomocy prawnej.

Według niego, prawdziwym rozwiązaniem dla obywateli jest zaproponowane przez rząd rozwiązanie, kiedy to "w każdym powiecie powstanie punkt, gdzie 5 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie będzie bezpłatnie adwokat, radca prawny i doradca podatkowy, do dyspozycji obywateli".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PO: Duda spóźnia się z pomysłami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.