Dutkiewicz: PO posługuje się kłamstwem

Dutkiewicz: PO posługuje się kłamstwem
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (fot. PAP/Grzegorz Hawałej)
9 lat temu
PAP / psd

Ubiegający się o reelekcję prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zarzucił w środę Platformie Obywatelskiej, że "posługuje się kłamstwem wyborczym". Na konferencji prasowej poinformował, że skierował do sądu pozew w trybie wyborczym.

Dutkiewicz powiedział, że od pewnego czasu jest "dość zaciekle atakowany" przez kandydata PiS na prezydenta Wrocławia Dawida Jackiewicza i kandydatów PiS na radnych. - Na konwencji PiS posłużono się - jak sądzę - najwyższą obelgą, jaką może posłużyć się PiS. Porównano mnie do premiera Donalda Tuska. A to w ustach PiS rzecz absolutnie straszliwa - podkreślił.

Dodał, że w środę "podobną kłamliwą kampanię" rozpoczęła PO, informując ogłoszeniem, że głosowanie na Dutkiewicza jest oddaniem władzy w ręce PiS.

Według Dutkiewicza, PO posługuje się kłamstwem wyborczym i dlatego skierował do sądu pozew w trybie wyborczym przeciwko Platformie. - Domagamy się przeprosin, zaprzeczenia informacjom podanym w ogłoszeniu PO, zaprzestania publikowania nieprawdziwych informacji i 10 tys. zł na cele charytatywne - powiedział Marcin Garcarz ze sztabu wyborczego Dutkiewicza.

Według Dutkiewicza ogłoszenie PO świadczy nie tylko o niskiej kulturze tej partii, ale i być może jest związane z ratowaniem swojej sytuacji. Dutkiewicz odniósł się w ten sposób do sondażu Gfk Polonia dla "Faktów" TVN, z którego wynika, że we Wrocławiu 66-proc. poparciem cieszy się on, Jackiewicz uzyskał 13 proc. głosów, a poseł PO Sławomir Piechota tylko 6 proc.

- Proszę, byście powiedzieli wrocławianom, że jestem bezpartyjnym i niezależnym kandydatem. Na listach ze mną związanych nie ma działaczy partyjnych. Proszę wrocławian o właściwy werdykt wyborczy 21 listopada. Proszę, aby wrocławianie głosowali na Rafała Dutkiewicza i jego listy - apelował Dutkiewicz.

Dodał, że prezydentem Wrocławia jest od 8 lat, a miasto naprawdę znakomicie się rozwija. - Mamy różnego rodzaju problemy, ale pracujemy dla wrocławian, tak, aby usuwać te problemy, aby Wrocław mógł bardzo przyzwoicie i najszybciej jak to możliwe rozwijać się. I to jest oferta, którą składamy wrocławianom - mówił Dutkiewicz.

We Wrocławiu o urząd prezydenta ubiega się dziewięciu kandydatów. Oprócz wcześniej wymienionych jeszcze m.in. Jacek Uczkiewicz (SLD) orazIlona Antoniszyn-Klik (PSL), wicewojewoda dolnośląska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dutkiewicz: PO posługuje się kłamstwem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Dutkiewicz: PO posługuje się kłamstwem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.