Dwie ofiary wybuchu w bloku w Pruszkowie

Dwie ofiary wybuchu w bloku w Pruszkowie
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / drr

Strażacy przeszukujący budynek mieszkalny w Pruszkowie, w którym w piątek wieczorem doszło prawdopodobnie do wybuchu gazu, odnaleźli w sobotę po południu ciało drugiej ofiary. Z budynku ewakuowano ok. 100 osób, spędziły one noc w lokalach zastępczych.

Jak poinformował Mariusz Mrozek z zespołu prasowego komendy stołecznej policji, w sobotę po południu w budynku znaleziono ciało drugiej ofiary. Jak dodał, na miejscu policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury. Wcześniej potwierdzono śmierć jednej osoby, prawdopodobnie mieszkańca lokalu, w którym doszło do wybuchu.

Strażacy po południu nadal przeszukują gruzowisko. W akcji wykorzystywany jest również ciężki sprzęt m.in. żuraw budowlany.

Na miejscu jest policja i prokurator. Jak powiedział PAP Mariusz Mrozek z zespołu prasowego KSP, ratownicy chcą też przeszukać budynek od środka. Czekają jednak na opinie biegłego - czy mogą bezpiecznie wejść do uszkodzonych mieszkań.

- Wczoraj ewakuowaliśmy w sumie 100 osób. Mamy też informacje, że część mieszkańców jest na wakacjach - dodał.

Po akcji służb ratowniczych budynek obejrzą inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy mają ustalić, jak bardzo uszkodzona jest konstrukcja budynku i czy można w nim nadal mieszkać.

Do eksplozji doszło w piątek przed godz. 21, w mieszkaniu na czwartym piętrze, w bloku przy ulicy Wojska Polskiego. W wyniku eksplozji - jak powiedział w sobotę PAP rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak - całkowicie zniszczone zostały cztery mieszkania. - Kolejne, znajdujące się pod tym, w którym doszło do wybuchu jest poważnie uszkodzone. Uszkodzenia są też w kilku innych mieszkaniach - dodał.

Jak przyznał, jedną z rozpatrywanych przyczyn jest eksplozja gazu. - To, czy tak było w rzeczywistości ustalają policjanci - dodał.

Pożar gasiło 18 jednostek straży pożarnej. Nadal na miejscu jest siedem jednostek. Strażacy dogaszają też pojawiające się podczas usuwania gruzu zarzewia ognia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dwie ofiary wybuchu w bloku w Pruszkowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.