Dworczyk: na ten moment nie ma planów zamknięcia cmentarzy 1 listopada

Dworczyk: na ten moment nie ma planów zamknięcia cmentarzy 1 listopada
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
PAP / df

Na ten moment nie ma planów zamknięcia cmentarzy 1 listopada, we Wszystkich Świętych; apelujemy jednak, żeby wizyty na cmentarzach "rozłożyć w czasie" - mówił w poniedziałek w TOK FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany o "zamknięcie cmentarzy" 1 listopada zapewniał, że rząd prowadzi stały monitoring sytuacji.

"W tej chwili nie ma takich planów, ale apelujemy o to, żeby wizyty na cmentarzach, które będą w okolicach 1 listopada rozłożyć w czasie, żebyśmy nie mieli do czynienia z sytuacjami, w których jednego dnia bardzo dużo osób trafia na cmentarze, żeby odwiedzać groby swoich bliskich" - mówił szef KPRM.

"Na razie jest taka rekomendacja, żeby rozłożyć w czasie te wizyty, ale planów zamknięcia cmentarzy na ten moment nie ma, ale podkreślam - każdego dnia analizujemy sytuację" - dodawał.

Obecnie na cmentarzach, niezależnie od obostrzeń dotyczących poszczególnych stref, obowiązuje nakaz noszenia maseczki, podobnie jak w innych miejscach przestrzeni publicznej, w tym na ulicach. Minister zdrowia Adam Niedzielski w ubiegłym tygodniu zapowiedział, że w kontekście 1 listopada rozmawiał z komendantem głównym policji na temat kar za nieprzestrzeganie tego nakazu. Osoby, które nie mają założonych maseczek w przestrzeni publicznej mogą otrzymać mandat w wysokości 500 zł.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Dworczyk: na ten moment nie ma planów zamknięcia cmentarzy 1 listopada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.