Dyżurni ruchu przebadani na obecność alkoholu

PAP / slo

Nie ma informacji, aby dwaj dyżurni ruchu, którzy zostali przebadani na obecność alkoholu w związku z katastrofą kolejową w gminie Szczekociny koło Zawiercia, byli nietrzeźwi - wynika z informacji przekazanych PAP przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie.

Dyżurni ruchu, którzy w chwili wypadku byli na swoich stanowiskach, zostali przebadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. - Nie ma informacji, żeby byli pod wpływem alkoholu - powiedział PAP Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Jeszcze w niedzielę zostanie formalnie wszczęte śledztwo w sprawie katastrofy kolejowej w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia, w której zginęło co najmniej 15 osób, a 56 zostało rannych. Będzie je prowadziła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. - Obecnie prowadzimy czynności na miejscu zdarzenia - powiedział Ozimek. Dodał, że wszczęcie śledztwa jest tylko kwestią formalną.

Jak powiedział PAP prokurator Romuald Basiński, to śledztwo już się faktycznie toczy. - Siedmiu prokuratorów wykonuje czynności od godzin nocnych, równolegle dokonując zabezpieczenia składów pociągów, dowodów oraz wszelkich informacji, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, dlaczego doszło do tragedii - powiedział PAP Basiński.

DEON.PL POLECA

Prokuratorzy zabezpieczają na miejscu katastrofy dokumentację, która posłuży do ustalenia, kto i za co odpowiadał, zbierają także informacje nt. stanu technicznego torowiska oraz instalacji kolejowych.

Śledztwo zostanie formalnie wszczęte prawdopodobnie za kilka godzin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dyżurni ruchu przebadani na obecność alkoholu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.