"Dziennik Polski": Droga matura z tańca

"Dziennik Polski": Droga matura z tańca
(fot. PAP/Lech Muszyński)
9 lat temu
PAP / wm

Przygotowanie egzaminu z łaciny i tańca kosztuje krocie, a uczelnie i tak nie chcą kandydatów z taką cenzurką - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Historia sztuki, historia muzyki, filozofia, wiedza o tańcu i język łaciński - na zdawanie tych przedmiotów na maturze decyduje się każdego roku garstka uczniów, w tym roku niespełna 5,5 tys. Tymczasem przygotowanie tych egzaminów pochłania mnóstwo pieniędzy. Dla porównania: wydrukowanie jednego arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego kosztuje 3,50 zł, a arkusza z języka łacińskiego aż 20 zł. To tylko koszt druku. Do tego trzeba doliczyć wydatki związane z ułożeniem pytań, ich zrecenzowaniem i standaryzacją.

Gazecie nie udało się znaleźć uczelni, która bezwzględnie od swoich kandydatów wymagałaby matury z któregokolwiek z tych przedmiotów.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich już w ubiegłym roku wystąpiła z postulatem skrócenia listy przedmiotów maturalnych. Byłoby taniej, a sesja maturalna zamiast trwać trzy tygodnie, mogłaby się skończyć już po dwóch.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Dziennik Polski": Droga matura z tańca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.