Eurolot uruchomi nowe kierunki zagraniczne

Eurolot uruchomi nowe kierunki zagraniczne
(fot. eisenbahner / flickr.com / CC BY 2.0)
PAP / mh

Linia lotnicza Eurolot w sezonie zimowym uruchomi nowe zagraniczne kierunki, zwiększy częstotliwość rejsów na niektórych trasach - poinformowała w czwartek PAP spółka. Będzie można polecieć m.in. do austriackiego Innsbrucku i włoskiej Werony.

Od 1 grudnia Eurolot uruchamia nowe połączenia z Warszawy i Gdańska do Innsbrucku oraz z Krakowa i Poznania do włoskiej Werony. Rejsy na tych trasach raz w tygodniu będą obsługiwane przez Bombardiery Q400 NextGen - przewoźnik ma ich obecnie siedem. Do końca czerwca 2013 r. w barwach Eurolotu ma w sumie latać 14 takich maszyn.

Od 22 grudnia Eurolot poleci z Poznania do słowackiego Popradu. Zimą będzie kontynuował również loty z Poznania do Krakowa - będzie na tej trasie latał dziesięć razy w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku samolot do stolicy Małopolski poleci dwa razy dziennie. W piątki i niedziele będzie można kupić bilet na jedno wieczorne połączenie.

Z końcem października Eurolot częściej będzie latał na trasie Kraków - Zurych. Linia zwiększy liczbę połączeń ze Szwajcarią z dotychczasowych trzech - do pięciu lotów tygodniowo. Rejsy będą wykonywane przez nowe Bombardiery we wtorki, czwartki, soboty, piątki i niedziele. Ponadto z Krakowa linia zimą kontynuować będzie loty do Amsterdamu - cztery razy w tygodniu.

W zimowej siatce połączeń znajdą się również loty z Krakowa do Hamburga i Lwowa, uruchomione w maju i czerwcu 2012. Do Niemiec samoloty polecą - tak jak dotychczas - we wtorki i czwartki oraz w soboty. Od 28 października do Lwowa Eurolot latać będzie z krakowskiego portu trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Zaplanowano także dodatkowe połączenie na trasach Kraków-Lwów oraz Wrocław-Lwów na 1 listopada.

Spółka planuje w sezonie letnim 2013 uruchomić połączenia z Krakowa do Florencji, Heringsdorfu, Wilna i Dubrownika.

Nie zmieni się siatka połączeń krajowych z krakowskiego lotniska. Ze stolicy Małopolski Eurolot startować będzie do Gdańska 12 razy w tygodniu. Do Poznania z Krakowa podróżni mogą dotrzeć jednym z dziesięciu rejsów w tygodniu. Do Szczecina mieszkańcy Polski południowej polecą raz dziennie - od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Bez zmian Eurolot będzie latał z Gdańska trzy razy w tygodniu do Amsterdamu, Bremy i duńskiego Aarhus. Z Pomorza Eurolot kontynuuje także rejsy do położonego w Tatrach Popradu - z przerwą od listopada do 20 grudnia. Nie zmienia się liczba połączeń z Krakowem, gdzie Eurolot lata z Gdańska dwanaście razy w tygodniu. Zimą latać będzie również do Katowic, połączenie ze Śląskiem wystartowało 3 września. Zwiększy się także liczba połączeń na trasie Gdańsk-Wrocław - z dziesięciu do jedenastu lotów tygodniowo.

Eurolot powstał w 1996 roku. Jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Pełni m.in. funkcje dowozowe dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 1 lipca 2011 r. linia uruchomiła własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. W sezonie letnim 2012 Eurolot w ramach własnej siatki połączeń otworzył 16 nowych kierunków zagranicznych, m.in. do Niemiec, Włoch i Chorwacji i na Ukrainę.

Flota linii Eurolot liczy 13 turbośmigłowych samolotów krótkiego zasięgu typu ATR42-500 i ATR72-202, 7 turbośmigłowych samolotów typu Bombardier Q400 NextGen oraz 3 turboodrzutowe Embraery 175 średniego zasięgu typu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Eurolot uruchomi nowe kierunki zagraniczne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.