"Europa nie może się bać, Europa musi powiedzieć dość"

"Europa nie może się bać, Europa musi powiedzieć dość"
(fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0)
5 lat temu
tvpparlament.pl / kw

- Zdajemy sobie sprawę, że to co wydarzyło się wczoraj w Brukseli jest aktem barbarzyńskim, jest aktem terroru - mówiła premier Szydło podczas dzisiejszej konferencji.

Wydarzenie rozpoczęło się chwilą ciszy ku czci ofiar zamachów w Belgii.

Premier w drugiej części konferencji odniosła się do kwestii solidarności europejskiej i kryzysu imigracyjnego: - Musimy rozmawiać o tej solidarności w nieco innym wymiarze, musimy szukać rozwiązań, które będą po prostu skuteczne. Być może trzeba uderzyć pięścią w stół i powiedzieć: dość terroryzmowi. Bo zagrożone są nasze dzieci, bo zagrożone są nasze państwa, bo dzisiaj wszyscy zaczynamy się bać. Europa nie może się bać, Europa musi powiedzieć dość - powiedziała premier.

- Chcemy by Polska była w awangardzie państw, które podkreślają znaczenie obywatelskości, budują realne społeczeństwo obywatelskie. Jak dodała, "to jest ważne także dla poczucia naszego bezpieczeństwa" - dodała Szydło.

- Jeżeli będziemy razem, jeżeli będziemy się wspierać, jeżeli będziemy poszukiwać w różnych trudnych sytuacjach wspólnych działań, to na pewno uchronimy nasze państwo, naszych obywateli, ale też i Europę przed takimi aktami, jakie miały miejsce wczoraj w Brukseli - zaznaczyła Beata Szydło.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Europa nie może się bać, Europa musi powiedzieć dość"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.