Gowin: Koalicja albo z całą PO, albo wcale

Gowin: Koalicja albo z całą PO, albo wcale
Koalicję z PiS-em trudno sobie nawet wyobrazić (fot. jgowin.pl)
PAP / wab

Jarosław Gowin, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego o możliwej koalicji z "częścią PO", powiedział w Radiu ZET, że koalicję zawiera się z całą PO, albo wcale. Wykluczył jednocześnie możliwość zawarcia takiej koalicji, przynajmniej w najbliższych latach.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że życzyłby sobie w przyszłym parlamencie koalicji z "jakąś częścią PO". - Oczywiście nie tą od Palikota, ale tam są również inne części - dodał.

Gowin pytany w Radiu ZET o tę wypowiedź podkreślił, że "nie ma czegoś takiego jak część PO". - Platforma jest całością i albo zawiera się koalicję z całą Platformą, albo tej koalicji nie będzie - zaznaczył.

- Wydaje mi się, że dalej od Palikota jest co najmniej pięć szóstych Platformy, więc rozumiem, że pan premier Kaczyński jest jednak bliski deklaracji, że chce koalicji z całą Platformą. Ale mówiąc serio: koalicji Platformy z PiS-em w najbliższych latach nie będzie, w ogóle trudno sobie ją wyobrazić. Dlatego, że ta wojna na górze, która rozpoczęła się w roku 2005, już dawno zeszła na dół i podzieleni są nie tylko politycy - podzielone są nasze elektoraty. Ta główna linia podziału wśród polskiego społeczeństwa przebiega właśnie między zwolennikami Platformy, a zwolennikami PiS-u - powiedział polityk Platformy.

Kaczyński powiedział też w wywiadzie, że premier Donald Tusk będzie się za Janusza Palikota "w piekle w smole gotował", bo Palikot "demoluje polskie życie publiczne na poziomie propagandowych gadzinówek".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gowin: Koalicja albo z całą PO, albo wcale
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.