Grabarczyk znika z komitetu Komorowskiego

Grabarczyk znika z komitetu Komorowskiego
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / pk

Cezary Grabarczyk złożył rezygnację z członkostwa w Komitecie Wyborczym Bronisława Komorowskiego - poinformował na Twitterze szef sztabu wyborczego Komorowskiego Robert Tyszkiewicz.

Grabarczyk jest wiceszefem PO i członkiem zarządu krajowego partii. Zdaniem p.o. sekretarza generalnego Platformy, ministra sportu Andrzeja Biernata, dopóki nie ma zarzutów prokuratorskich, nie ma powodu do zawieszenia czy wyrzucenia Grabarczyka z partii. Ewentualne decyzje w sprawie Grabarczyka ma podjąć zarząd krajowy PO.

Zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak poinformował, że nie ma podstaw do stawiania Grabarczykowi zarzutów. Grabarczyk jest świadkiem w postępowaniu prowadzonym przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim. W śledztwie ws. nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w łódzkiej policji przy wydawaniu zezwoleń na broń palną, zarzuty ma obecnie jedna osoba.

PiS uważa, że Grabarczyk powinien zostać zawieszony w prawach członka PO. "Tak powinny wyglądać standardy w europejskim kraju" - powiedział wcześniej w czwartek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jak mówił, "jest jeszcze sprawa tego, że Cezary Grabarczyk jest jednym z założycieli komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego". Błaszczak oświadczył, że to do prezydenta należy skierować pytanie, czy Grabarczyk nadal będzie członkiem jego komitetu wyborczego, czy nie.

SLD i klub Zjednoczonej Prawicy chcą, by sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zajęła się sprawą Grabarczyka. Szefowa komisji Stanisława Prządka (SLD) zadeklarowała, że komisja zastanowi się nad tym na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Posiedzenie Sejmu planowane jest w dniach 13-15 maja.

DEON.PL POLECA

Grabarczyk, w związku z doniesieniami zarzucającymi mu niezgodne z przepisami uzyskanie pozwolenia na broń, w środę wieczorem złożył dymisję ze stanowiska ministra sprawiedliwości, a premier Ewa Kopacz ją przyjęła; prezydent Bronisław Komorowski ma odwołać Grabarczyka w czwartek wieczorem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Grabarczyk znika z komitetu Komorowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.