Gronkiewicz-Waltz proponuje debatę Sasinowi

Gronkiewicz-Waltz proponuje debatę Sasinowi
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / psd

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaproponowała swojemu konkurentowi w walce o fotel prezydenta stolicy Jackowi Sasinowi (PiS), by w piątek spotkali się na debacie wyborczej. Jestem gotowy do rozmowy w każdym momencie - odpowiada Sasin.

Gronkiewicz-Waltz i Sasin przeszli do drugiej tury wyborów, która odbędzie się 30 listopada.

Walcząca o reelekcję prezydent Warszawy zapewniła na wtorkowej konferencji prasowej, że chce rozmawiać z Sasinem podczas debaty "rzetelnej i spokojnej".

"Dlatego zapraszam go na debatę o przyszłości Warszawy - w szczególności pod kątem, ale nie tylko - przyszłości związanej z miejscem Polski w Europie, miejscem Warszawy jako stolicy Polski w Europie w związku z przyszłą perspektywą budżetową i sposobem wykorzystania funduszy europejskich" - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

DEON.PL POLECA

"Szczegóły ustalą nasze sztaby, a ja serdecznie zapraszam na piątek" - dodała prezydent Warszawy.

Sasin powiedział PAP, że przedstawiciele sztabów mają się spotkać w środę. Jak zapewnił, jest gotowy do rozmowy z Hanną Gronkiewicz-Waltz "w każdym momencie i na każdy temat". Debata powinna jednak dotyczyć wszystkich problemów warszawiaków, np. reprywatyzacji, a nie tylko - jak proponuje prezydent Warszawy - wydatkowania środków unijnych - powiedział Sasin.

Kandydat PiS uważa też, że dobrym pomysłem byłaby organizacja kilku debat, dotyczących najważniejszych dla warszawiaków spraw.

Sasin przypomniał także, że w czasie kampanii przed pierwszą turą proponował prezydent stolicy debatę, do której jednak nie doszło. Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk mówił wówczas, że prezydent nie unika debat, ale że mają one największy sens w drugiej turze wyborów.

Jak podała PKW, po podliczeniu 92,78 proc. protokołów w Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz uzyskała w wyborach na prezydenta stolicy 47,16 proc. głosów, a Jacek Sasin - 27,75 proc. Trzeci wynik uzyskał Piotr Guział - 8,57 proc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gronkiewicz-Waltz proponuje debatę Sasinowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.