Hall: konkursy na olimpiady szkolne co trzy lata

Hall: konkursy na olimpiady szkolne co trzy lata
Hall: konkursy na olimpiady szkolne co trzy lata (fot. KAI/ Marek Kudelski)
PAP / ad

Konkursy na organizowanie olimpiad przedmiotowych będą dotyczyły nie jednej edycji, lecz trzech kolejnych - to jedna z propozycji, jakie usłyszeli organizatorzy olimpiad podczas poniedziałkowego spotkania z minister edukacji Katarzyną Hall.

Jak poinformowała minister po spotkaniu, zasada ta będzie obowiązywała już podczas konkursów, które zostaną rozpisane w marcu, a dotyczyć będą olimpiad, które będą przeprowadzone w nowym roku szkolnym 2010/2011 i w dwóch kolejnych latach.

Hall podkreśliła, że bardzo zależy jej na odbudowaniu wzajemnego zaufania między MEN a organizatorami olimpiad, które zostało utracone w związku ze zmianą zasad ich finansowania.

"Trzy lata to niewątpliwie krok w dobrym kierunku, chociaż muszę powiedzieć, że jest to na granicy akceptowalności. Jeśli już muszą być konkursy, to powinny być one rozpisywane na znacznie dłużej, np. na 10 lat" - powiedział po spotkaniu przewodniczący komitetu głównego olimpiady fizycznej prof. Jan Mostowski.

Nowe przepisy zostały skrytykowane przez organizatorów olimpiad, którzy wręcz zagrozili, że nie będą ich dalej organizować, jeśli przepisy nie ulegną zmianie. Napisali w tej sprawie list protestacyjny do premiera Donalda Tuska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hall: konkursy na olimpiady szkolne co trzy lata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.