IMGW: czwartek pochmurny i z opadami. Cieplejsze powietrze dotrze do nas w piątek

IMGW: czwartek pochmurny i z opadami. Cieplejsze powietrze dotrze do nas w piątek
fot. PAP/DAREK DELMANOWICZ
1 miesiąc temu
PAP / pk

W czwartek niemal w całej Polsce będzie pochmurno i z opadami, a jeśli gdzieś miałoby się pojawić słońce, to będzie to wyłącznie w Polsce północno-zachodniej - poinformował PAP rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Cieplejsze powietrze do kraju dotrze w piątek.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że w czwartek prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite.

Dodał, że w ciągu dnia ponownie będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a na południu także samego śniegu. "Przyrost pokrywy śnieżnej od 4-6 cm na południu kraju - Małopolska i Podkarpacie, natomiast większe opady śniegu przesuną się bardziej nad południowy-zachód, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim spadnie od 10 do 15 cm śniegu" - poinformował Grzegorz Walijewski.

W Polsce północnej i centralnej bardziej prawdopodobne będą opady deszczu o charakterze umiarkowanym - od 10 do 15 mm.

Temperatura nadal będzie niska i wyniesie od 2 do 3 st. C na południu kraju i od 4 do 6 st. C w centrum i na wybrzeżu. Najcieplej będzie na wschodzie - ok. 9 st. C.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW: czwartek pochmurny i z opadami. Cieplejsze powietrze dotrze do nas w piątek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.