MON odpowiada na zarzuty Białorusi: nie było lotów przy granicy z Białorusią

MON odpowiada na zarzuty Białorusi: nie było lotów przy granicy z Białorusią
fot. Depositphotos
5 miesięcy temu
PAP / pk

Polskie statki powietrzne nie wykonywały w poniedziałek wieczorem lotów w pobliżu granicy z Białorusią - oświadczyło MON, odpowiadając na zarzut naruszenia przestrzeni powietrznej tego państwa.

We wtorek białoruskie ministerstwo obrony wydało komunikat, według którego w poniedziałek wieczorem doszło do naruszenia przestrzeni powietrznej Białorusi od strony Polski.

"Przestrzeń powietrzna jest na bieżąco monitorowana. Wojskowe statki powietrzne 12.04 br. w godzinach wieczornych nie wykonywały lotów w pobliżu granicy państwowej między Polską a Białorusią" - odpowiedziało MON na Twitterze.

Według białoruskiego resortu obrony "12 kwietnia 2021 r. o godz. 20.45 (19.45 w Polsce) odnotowano fakt naruszenia granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski przez niezidentyfikowany obiekt latający", który "następnie zawrócił w kierunku Polski".

Do ministerstwa obrony Białorusi został wezwany we wtorek attaché obrony z polskiej ambasady w Mińsku. "Zakomunikowano mu, że konieczne jest zbadanie tego faktu i poinformowanie strony białoruskiej o rezultatach" - przekazał w komunikacie resort obrony Białorusi.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

MON odpowiada na zarzuty Białorusi: nie było lotów przy granicy z Białorusią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.