IMGW: ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem w 11 województwach

IMGW: ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem w 11 województwach
(fot. Tanishq Tiwari / Unsplash)
PAP / kk

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla 11 województw. Upalnie nie będzie jedynie na północy kraju. Na pozostałym obszarze temperatura maksymalna w dzień może wynieść nawet 33 stopnie.

Alert drugiego stopnia wydano dla województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego.

W dzień temperatura maksymalna może wynieść tam do 33 stopni, natomiast w nocy - do 20 stopni. Zgodnie z prognozami ostrzeżeniami mają obowiązywać co najmniej do środy.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

IMGW: ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem w 11 województwach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.