Internauci zebrali ponad 50 tysięcy złotych na rzecz TOPR

Internauci zebrali ponad 50 tysięcy złotych na rzecz TOPR
(fot. PAP / Grzegorz Momot)
wyborcza.pl / zrzutka.pl / df

"Zbieramy na darowiznę dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w podziękowaniu za Ich HEROIZM, POŚWIĘCENIE, SIŁĘ i WALKĘ, by nie musieli przy tym wszystkim jeszcze myśleć o finansach" - pisze organizatorka zbiórki na cel ratowników TOPR.

Skąd pomysł na zbiórkę? Maja Sindalska, przewodniczka tatrzańska, prowadząca stronę "Aktualne warunki w górach" i organizatorka zbiórki, pisze tak: "Wspieramy ludzi, którzy ryzykowali swe życia dla innych, a teraz sami potrzebują pomocy, czy to z powodu choroby, czy trudnej sytuacji życiowej".

Portal wyborcza.pl podaje, że początkowo zakładano zebranie pięciu tysięcy złotych. Odzew internautów znacznie przerósł oczekiwania organizatorów, a "mały zastrzyk finansowy" zaskoczył swoją skalą - na rzecz ratowników TOPR wpłacono już prawie 55 tysięcy złotych.

Jak czytamy na stronie zbiórki:

DEON.PL POLECA

Zrzutka jest prowadzona za przyzwoleniem TOPR. Otrzymaliśmy również od Naczelnika TOPR Jana Krzysztofa piękny cel - wsparcie Ratowników, którzy potrzebują pomocy. Istnieje Fundusz Pomocowy, dzięki któremu wspomagać można TOPRowców, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej. I ten cel będzie dla nas najlepszym podziękowaniem za ich dotychczasową pracę, w momencie kryzysu, to my Ich wesprzemy i pomożemy!

Ostatnie tygodnie były dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego niezwykle trudne. W sobotę ratownicy przeprowadzili akcję w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, z której usiłowali uratować dwóch uwięzionych grotołazów. Kilka dni później, w Tatrach przeszła burza, w wyniku której zmarło pięć osób (jedna po słowackiej stronie), w tym dwoje dzieci, a rannych zostało ponad 150 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Pilarz

Najdokładniejszy i najbardziej kompletny polski przewodnik po Camino Portugués

Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia najchętniej wybieranej przez Polaków drogi do Santiago de Compostela, uwzględniając różne warianty trasy.

Dodatkowo po raz pierwszy w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Internauci zebrali ponad 50 tysięcy złotych na rzecz TOPR
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.