IPN zaprasza na Festiwal Nauki

IPN zaprasza na Festiwal Nauki
(fot. Informacja prasowa)
IPN / Informacja prasowa / pk

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na Festiwal Nauki w dniach 21-23 maja br. w godzinach 10:00 - 16:00 do "Arteteki" Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 12.

Podczas Festiwalu będą odbywać się spotkania z historykami, prezentacje książek, wystaw i materiałów edukacyjnych oraz projekcje filmów. Będzie można zobaczyć m.in.: niemieckie filmy propagandowe z lat 1938-1939, materiały filmowe MO i SB m.in. ćwiczenia z zakresu zwalczania niepodległościowego podziemia zbrojnego z lat 50 tych, pokaz sprawności MO na stadionie GTS "Wisła" z udziałem gwiazd propagandowego serialu "Czterej pancerni i pies", tłumienie demonstracji przez MO w Krakowie w latach 1982-1989, przesłuchania aresztowanych uczestników strajku z 1988 roku oraz film o założeniu firmy przez funkcjonariuszy resortu spraw wewnętrznych.

Będzie można poznać mechanizm funkcjonowania archiwum IPN oraz sposób odzyskiwania zniszczonych dokumentów.

IPN zachęca też do udziału w wydarzeniach cyklicznych:

  • prezentacji gier historycznych takich jak "Kolejka", "Dywizjon 303" czy "Znaj Znak" (codziennie w godz. 12.00-16.00)
  • warsztatach dla dzieci w ramach programu "Historia w Kolorach" (codziennie w godz. 10.00-12.00)
  • spacerach edukacyjnych: "Szlakiem nieznanych miejsc pochówków ofiar zbrodni komunistycznych" (21 V, wyjście o godz. 12.00 spod bramy głównej Cmentarza Rakowickiego w Krakowie), "Szlakiem opozycji niepodległościowej lat 70. i 80." (22 V, wyjście o godz. 12.00 spod gmachu Arteteki przy ul. Rajskiej 12), "Śladami Józefa Piłsudskiego" (23 V, wyjście o godz.12.00 spod gmachu Arteteki przy ul. Rajskiej 12).

IPN zaprasza na Festiwal Nauki - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IPN zaprasza na Festiwal Nauki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.