Jak zgłosić się do szczepienia na koronawirusa? Poradnik krok po kroku

Jak zgłosić się do szczepienia na koronawirusa? Poradnik krok po kroku
fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu

Jak się zgłosić do szczepienia na koronawirusa? Dzisiaj o północy został uruchomiony formularz zgłoszeniowy dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia. Jeśli chcesz zaszczepić się na Covid-19, przedstawiamy poniżej krok po kroku, jak się zgłosić. 

Formularz jest bardzo prosto skonstruowany i możesz łatwo wpisać się na listę osób, które chcą być zaszczepione na koronawirusa 

Krok 1 

Wchodzimy na stronę pacjent.gov.pl i szukamy bloczka z informacją: “Szczepienia przeciw COVID-19 będą odbywały się według kolejności wskazanej w Narodowym Programie Szczepień”. Klikamy na przycisk “wypełnij formularz”. Jeśli chcesz bezpośrednio wejść do formularza, zobacz stronę: szczepimysie.pacjent.gov.pl/zgloszenie. 

Krok 2 

Zobaczysz formularz "Zgłoszenie chęci szczepienia przeciw COVID-19". Należy uzupełnić puste pola i podać imię, nazwisko, PESEL, kod pocztowy miejsca zamieszkania, adres e-mail oraz (opcjonalnie) numer telefonu. Żeby przejść do kolejnego kroku należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.  

Krok 3 

Zobaczymy potwierdzenie rejestracji na szczepienie. Czekamy na wiadomość e-mail z wiadomością potwierdzającą udział w szczepieniu.  

Krok 4 

Kiedy otrzymamy maila (sprawdzamy, czy nie został przeniesiony do folderu SPAM), klikamy w link aktywacyjny w otrzymanej wiadomości. 

Krok 5 

Zostajemy przekierowani na stronę pacjent.gov.pl, gdzie widzimy ostateczne potwierdzenie naszego zapisu. O dalszych działaniach zostaniemy poinformowani kolejną wiadomością na podanym adresie e-mail lub (jeśli podaliśmy numer) telefonicznie. 

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że są trzy sposoby zgłoszenia chęci udziału w szczepieniu na koronawirusa: infolinia 989, zgłoszenie przez internet i zgłoszenie w punkcie szczepień.  

Jak zaznaczył Dworczyk, będziemy proszeni o podanie miejsca, gdzie chcemy się zaszczepić i dogodnego dla nas terminu. Podkreślił, że nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani.  

Dzień przed ustalonym terminem szczepienia - dodał - osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia - zaznaczył.

Źródło: pacjent.gov.pl / ml

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Jak zgłosić się do szczepienia na koronawirusa? Poradnik krok po kroku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.