Jerzy Popiełuszko patronem Solidarności?

Jerzy Popiełuszko patronem Solidarności?
Delegaci zwrócili się do Watykanu o oficjalne ustanowienie błogosławionego ks. Popiełuszki patronem NSZZ "Solidarność". (fot. PAP/Roman Jocher)
PAP / psd

Delegaci uroczystego zjazdu NSZZ "Solidarność" przyjęli w poniedziałek w Gdyni uchwałę o ustanowienie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki patronem związku. Formalną decyzję w tej sprawie musi wydać Stolica Apostolska.

Delegaci - za pośrednictwem Episkopatu Polski - zwrócili się do Watykanu o oficjalne ustanowienie błogosławionego ks. Popiełuszki patronem NSZZ "Solidarność".

DEON.PL POLECA
Przewodniczący związku Janusz Śniadek nie potrafił powiedzieć dziennikarzom, jak długo trzeba będzie czekać na decyzję Stolicy Apostolskiej.

- Wsłuchując się w słowa Ojca Świętego Benedykta XVI, który stwierdził, że ofiarna posługa i męczeństwo ks. Jerzego Popiełuszki są szczególnym znakiem zwycięstwa dobra nad złem, pragniemy w swoim codziennym działaniu na rzecz dobra wspólnego kierować się tą zasadą - czytamy w uchwale związkowców.

- Opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej, w 30. rocznicę powstania NSZZ +Solidarność+, wyrażamy wdzięczność Bogu za odzyskaną wolność, a także wyniesienie do chwały ołtarzy błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki - męczennika za wiarę, kapelana Solidarności - podkreślili delegaci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jerzy Popiełuszko patronem Solidarności?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.