Jest wniosek o uchylenie immunitetu Nowakowi

Jest wniosek o uchylenie immunitetu Nowakowi
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / slo

Do prokuratora generalnego trafił wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi - poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

- Wniosek ten będzie podlegał ocenie prokuratora generalnego i w przypadku pozytywnej opinii zostanie skierowany do Sejmu - poinformowała prokuratura. Wniosek został wysłany do PG w czwartek.

W piątek o godz. 13 w Prokuraturze Okręgowej odbędzie się briefing w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie podejrzenia podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym ministra transportu wszczęto w drugiej połowie maja. Prokuratura Okręgowa w Warszawie informowała, że chodzi o nieujawnienie w oświadczeniu majątkowym posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. zł i leasingowania samochodu volvo. Zawiadomienie do prokuratury złożył poseł Solidarnej Polski, powołując się na doniesienia tygodnika "Wprost".

Sprawę powierzono do prowadzenia Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.

Po informacji prokuratury o wszczęciu śledztwa Nowak oświadczył, że z zadowoleniem przyjął tę decyzję i wyraził nadzieję, że prokuratura ostatecznie oczyści go "z kłamliwych i insynuujących zarzutów". "Moją intencją nigdy nie było ukrywanie stanu majątkowego" - podkreślił.

- Nigdy nie ukrywałem faktu posiadania zegarka, w przeciwnym razie bym go nie nosił. Celem oświadczeń majątkowych jest weryfikacja majątku osób publicznych pod kątem ukrywania majątku, a nie jego publicznej prezentacji - wskazywał Nowak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jest wniosek o uchylenie immunitetu Nowakowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.