JKM czy HGW? Korwin-Mikke kandyduje w stolicy

JKM czy HGW? Korwin-Mikke kandyduje w stolicy
Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej dotyczącej jego rejestracji jako kandydata na prezydenta m.st. Warszawy (fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / drr

Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego zgłosił go jako swojego kandydata w wyborach na prezydenta Warszawy. Jego hasło to: "JKM czy HGW".

- Tak jak pani Hanna Gronkiewicz-Waltz chcieliśmy być nowocześni, więc posłużyliśmy się skrótem: JKM czy HGW? Uznaliśmy bowiem, że jest to pytanie najważniejsze w tej kampanii. Czy wybieramy kandydatkę, która chce jedynie zwiększać podatki i gnębić mieszkańców Warszawy coraz większymi opłatami, czy kandydata, który chce te opłaty obniżać - przedstawiał hasło Korwin-Mikkego rzecznik prasowy jego komitetu Marcin Obroniecki.

- Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz nie różni się niczym od innych kandydatów, którzy też chcą wielkich inwestycji, wielkich wydatków - podkreślał na wtorkowej konferencji Obroniecki.

Janusz Korwin-Mikke zaznaczył, że zależy mu na tym, by stolica była miastem nowoczesnym, przyjaznym dla zmotoryzowanych. - Widziałem wczoraj plansze, jak sobie pani prezydent wyobraża Warszawę; otóż tak jak za Bieruta: jedna nitka samochodów i ludzie chodzący po placach. My chcemy miasta w stylu amerykańskim, francuskim - powiedział kandydat na prezydenta stolicy. - Przyszłość jest w samochodach. Nie trzeba ich tępić, tylko ułatwiać im życie.

Pytany o to, czy czuje się osamotniony jako kandydat niepopierany przez polityków największych partii, w przeciwieństwie do Hanny Gronkiewicz-Waltz czy Wojciecha Olejniczaka, Korwin-Mikke zaprzeczył. - Nie potrzebuję poparcia. Jakby pan Donald Tusk mnie poparł, to zaraz bym się tego wyparł. Takie poparcie jest jak kula u nogi - przekonywał.

- Będę walczył o rzecz najważniejszą w tych wyborach, żeby w poczuciu całego kraju było jasne, że to ja jestem prawicą, a nie Kaczyński. Niech warszawiacy w wyborach pokażą, czy chcą, by za prawicę uchodził Jarosław Kaczyński, czy chcą prawicy takiej jak za Reagana czy pani Thatcher - apelował do mieszkańców stolicy Korwin-Mikke.

Komitety wyborcze mają czas do 27 października do godz. 24 na zgłaszanie kandydatów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta do właściwej gminnej (miejskiej) komisji wyborczej.

Do wtorku dokumenty ws. zgłoszenia swojego kandydata na prezydenta stolicy złożyli także kandydaci: PO - Hanna Gronkiewicz-Waltz i SLD - Wojciech Olejniczak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

JKM czy HGW? Korwin-Mikke kandyduje w stolicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.