Jurek: Nigdy więcej Lizbony!

Jurek: Nigdy więcej Lizbony!
(fot. pl-ue)
7 lat temu
PR / im

"Winę za dzisiejszy kryzys ekonomiczny Europy ponoszą politycy, którzy dążąc do utworzenia wyposażenia Unii Europejskiej w kompetencje państwa i do osłabienia państw narodowych wprowadzili jedną walutę w krajach europejskich, niezdolnych do rzeczywistego stworzenia wspólnego obszaru walutowego" - czytamy w wydanym 20. września br. oświadczeniu Prawicy Rzeczypospolitej. Oświadczenie zostało podpisane przez władze Prawicy Rzeczypospolitej: Marka Jurka oraz Mariana Piłkę.

Członkowie tego ugrupowania zadeklarowali, że zrobią wszystko "by nigdy już nie powtórzyła się sytuacja traktatu lizbońskiego - gdy politycy podejmowali zobowiązania szkodliwe dla Polski, bo opinia publiczna nie reagowała dość mocno". Zapowiedzieli również stanowczy sprzeciw wobec wprowadzenia waluty Euro w Polsce.

Marek Jurek był w sobotę (22. września) gościem pierwszego zjazdu wojewódzkiego Prawicy Rzeczypospolitej w Polsce, który odbył się w Myślenicach (woj. Małopolskie). Przedstawił on na nim wystąpienie ideowo-programowe, prezentujące główne cele oraz zadania ugrupowania na nadchodzący czas. Nawiązał również do wydanego dwa dni wcześniej oświadczenia: - Polska musi zachować kontrolę nad własną przyszłością. Nigdy więcej Lizbony! - podkreślił M. Jurek.

Uczestnicy zjazdu w Myślenicach wybrali wojewódzkie władze ugrupowania. Przewodniczącym partii w tym regionie został Leszek Murzyn, jego zastępcami Wiesław Prostko oraz Janusz Rusak. W Zarządzie władz regionalnych znaleźli się: Stanisław Rakoczy, Ryszard Popiełuszko, Mieczysław Majcher, Krzysztof Hollender oraz Bogdan Szumański. Na zjeździe przyjęto również uchwały w sprawie: zobowiązania Zarządu wojewódzkiego Partii do rozbudowy struktur stronnictwa, przyznania miejsca Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej oraz dramatycznej sytuacji w oświacie, szczególnie w wymiarze lokalnym. Przed obradami zjazdu delegaci uczestniczyli we Mszy św., którą odprawił Ks. prałat Andrzej Burek, dziekan dekanatu myślenickiego oraz proboszcz parafii P.W. Narodzenia NMP w Myślenicach.

Zjazd Małopolskiej Prawicy Rzeczypospolitej rozpoczął serię zjazdów wojewódzkich, które odbędą się w najbliższych miesiącach w całym kraju.

W marcu br. Jarosław Kaczyński i Marek Jurek podpisali umowę o współpracy między partiami Prawo i Sprawiedliwość oraz Prawica Rzeczypospolitej na mocy, której PR uznała PiS "za główną siłę opozycji wobec obecnych liberalnych rządów". Natomiast "Prawo i Sprawiedliwość uznaje Prawicę Rzeczypospolitej za ważnego reprezentanta opinii chrześcijańskiej w Polsce". Zawarta umowa ma obowiązywać przez osiem lat. Umowa może zostać wypowiedziana przez uczestniczące w niej partie w terminie jednorocznym. Na mocy podpisanego dokumentu członkowie Prawicy Rzeczypospolitej, w wyborach do Sejmu RP, Parlamentu Europejskiego, Sejmików wojewódzkich i Rad Miast wojewódzkich startują z list Prawa i Sprawiedliwości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jurek: Nigdy więcej Lizbony!
Komentarze (1)
T
teresa
23 września 2012, 15:25
Życzę,żeby się Waszej Partii udało ocalić Polskę. Powinniście dotrzeć do tych osób,które mając otwarty i wykształcony umysł potrafią dostrzec znaki czasu i nie zależy im na politycznej hucwie,ale pragną Ojczyźnie pozostawić to co najlepsze,w końcu to przecież dla naszych dzieci,wnuków itd.

Skomentuj artykuł

Jurek: Nigdy więcej Lizbony!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.