Kaczyński na rocznicy Sierpnia'80 w Stoczni

Kaczyński na rocznicy Sierpnia'80 w Stoczni
Zapraszamy na rocznicę wszystkich naszych przyjaciół, a takim przyjacielem jest Jarosław Kaczyński, który zawsze był z nami, ze stocznią i "Solidarnością" (fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)
Robert Pietrzak / PAP / slo

Komisja zakładowa "S" Stoczni Gdańsk zaprosiła na obchody 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych do Gdańska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast władze krajowe związku spośród polityków postanowiły zaprosić tylko prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.

Z grona polityków Komisja Krajowa "S" zaprasza na uroczystości do Gdańska prezydenta Bronisława Komorowskiego, marszałków Sejmu i Senatu Grzegorza Schetynę i Bogdana Borusewicza oraz premiera Donalda Tuska.

- Nikt nie może nam narzucać, także Piotr Duda (przewodniczący "Solidarności"), kogo zaprosimy na obchody. Zapraszamy na rocznicę wszystkich naszych przyjaciół, a takim przyjacielem jest Jarosław Kaczyński, który zawsze był z nami, ze stocznią i "Solidarnością" - powiedział w czwartek PAP wiceszef stoczniowej "S" Karol Guzikiewicz.

- Nie dotarły do nas żadne oficjalne informacje o tym, że komisja zakładowa Solidarności Stoczni Gdańsk zaprosiła Jarosława Kaczyńskiego. Przypominam, że organizacja ta nie jest organizatorem rocznicowych uroczystości. Ze strony związku są nimi tylko Komisja Krajowa i Zarząd Regionu Gdańskiego. Osoba prezesa PiS nie mieściła się w przyjętym przez nas wcześniej kluczu zaproszonych osób. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby Jarosław Kaczyński, tak jak inni, uczestniczył w tych obchodach - powiedział w czwartek PAP lider związku.

Duda zapewnił, że zaproszenie przez stoczniową "S" Kaczyńskiego nie oznacza w żadnej mierze konfliktu w związku. - Solidarność jest wielką organizacją, w której istnieją różne koncepcje dotyczące przyszłości kraju i relacji z polityką - zaznaczył.

DEON.PL POLECA

- A dlaczego właściwie mieliby nie zaprosić Jarosława Kaczyńskiego? To jest dla mnie naturalne i oczywiste. Prezes PiS jest osobą blisko związaną ze stocznią i "Solidarnością". To jemu, na przykład, w czasie kiedy był premierem Stocznia Gdańsk zawdzięcza to, że nie podzieliła losu sąsiedniej Stoczni Gdynia - powiedział PAP przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego "S", Krzysztof Dośla.

Główne uroczystości 31 sierpnia w Gdańsku z okazji 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych to msza św. w Bazylice św. Brygidy koncelebrowana przez metropolitę gdańskiego abpa Sławoja Leszka Głódzia oraz złożenie kwiatów przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. Przed nabożeństwem działacze "S" Stoczni Gdańskiej zaprosili także Kaczyńskiego na spotkanie w siedzibie swojej organizacji.

Nie wiadomo też, czy do Gdańska uda się premier Donald Tusk. - Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - poinformowano w czwartek PAP w Kancelarii Premiera.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kaczyński na rocznicy Sierpnia'80 w Stoczni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.