Kaczyński podpisał deklarację: Polska jest jedna

Kaczyński podpisał deklarację: Polska jest jedna
(fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz)
PAP / psd

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał w piątek deklarację "Polska jest jedna", przedstawiając w niej kwestie wymagające ponadpartyjnej współpracy. Chodzi m.in. o środki w nowym budżecie UE, dopłaty dla rolników, czy obronę polskich polityków przed atakami zagranicznych mediów.

Kaczyński zadeklarował, że jeśli PiS będzie przy władzy, ale także jeśli będzie w opozycji, to - jak mówił - "z całą pewnością politycy, nawet bardzo od PiS odlegli, zaatakowani w niemieckich, rosyjskich czy francuskich mediach będą przez PiS bronieni".

"Będziemy bronili także Donalda Tuska, jeśli będzie szefem opozycji czy na przykład jakimś urzędnikiem wyższej rangi w UE" - mówił prezes PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego, wszystkie formacje polityczne powinny współpracować również w kwestii zdobycia dla Polski środków unijnych w budżecie na lata 2014-2020. "Deklarujemy, że my współpracować będziemy" - powiedział prezes PiS.

Kolejną sprawą, wymagającą ponadpartyjnego porozumienia - jak wyliczał - jest sytuacja polskiego rolnictwa, które jest dyskryminowane w UE, gdyż polscy rolnicy mają dopłaty niższe niż inni. Kaczyński zaznaczył, że ta sytuacja jest trudna do zmiany do 2013 roku, ale później możemy domagać się równości dopłat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kaczyński podpisał deklarację: Polska jest jedna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.