"Kaczyński szykuje się do roli naczelnika państwa"

"Kaczyński szykuje się do roli naczelnika państwa"
Premier Ewa Kopacz (L) i sekretarz stanu w KPRM Michał Kamiński (P) podczas uroczystej inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, 30 bm. na stacji PKM Gdańsk Port Lotniczy w Gdańsku. (fot. PAP/Piotr Wittman)
PAP / rj

Jarosław Kaczyński szykuje się do objęcia funkcji niekonstytucyjnego naczelnika państwa, twierdzi sekretarz stanu w kancelarii premiera Michał Kamiński w wywiadzie dla "Polski The Times".

Deklaracje prezydenta Andrzeja Dudy, a także kandydatki na urząd premiera Beaty Szydło nie zostawiają żadnych wątpliwości, że to Jarosław Kaczyński "pociąga za sznurki", uważa Kamiński. Ilustruje to choćby niewpuszczenie skutecznego rzecznika kampanii Dudy i Szydło na listy wyborcze. - "Ponieważ PiS nie jest partią normalną, tylko partią wodzowską, w której wódz co jakiś czas żąda ofiary od ludzi, których lubi upokarzać, to takie rzeczy są na porządku dziennym" - twierdzi rozmówca gazety.

I dodaje, że "w tym nie ma nic nielogicznego. Jarosław Kaczyński pokazał: Ja tu rządzę! Możecie być skuteczni, możecie pracować dla Dudy, dla Szydło, ale to ja ustawiam klocki w tej grze".

Zdaniem Kamińskiego nawet w przypadku wygrania wyborów PiS nie znajdzie koalicjanta, "bo koalicjanci PiS kończą w więzieniach albo w kajdanach CBA, o czym przekonali się już niejedni". W związku z tym jest przekonany, "że ludzie z elementarnym instynktem samozachowawczym będą się od koalicji z PiS trzymać z daleka".

DEON.PL POLECA

DEON.PL POLECA

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Kaczyński szykuje się do roli naczelnika państwa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.