Kaczyński: wotum nieufności dla Grabarczyka

Kaczyński: wotum nieufności dla Grabarczyka
Kaczyński: wotum nieufności dla Grabarczyka (fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / ad

PiS zgłosi wniosek o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka - poinformował w środę prezes partii Jarosław Kaczyński. Według niego, Grabarczyk odpowiada m.in. za bałagan na kolei i korki na drogach.

Według Kaczyńskiego, w Polsce mamy do czynienia z "bardzo, bardzo daleko idącą zapaścią" w sferze infrastruktury. "Panowie Tusk i Grabarczyk uwierzyli w chiński cud, to się niestety nie udało. Mamy nie tylko wielkie korki na drogach, nie tylko mamy benzynę powyżej 5 zł, ale mamy też gigantyczny bałagan na kolejach" - powiedział prezes PiS.

"Jeżeli PO wygra wybory, to ten pan będzie ministrem przez kolejne cztery lata, przez kolejne cztery lata będziemy mieli to wszystko, co w tej chwili widzimy, ten gigantyczny bałagan, nieumiejętność załatwienia czegokolwiek" - mówił na konferencji prasowej prezes PiS.

Jak powiedział Kaczyński, właśnie żeby tego uniknąć, podjął decyzję o tym, żeby zgłosić wniosek o wotum nieufności wobec Grabarczyka.

"Pan Donald Tusk często mówi, że czegoś nie może, że to od niego nie zależy. No, odwołać ministra może z całą pewnością. Może, ma do tego konstytucyjne prawo. Krótko mówiąc, czas na odważne decyzje" - powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kaczyński: wotum nieufności dla Grabarczyka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.