Kamil Stoch wygrał konkurs w Innsbrucku i został liderem Turnieju Czterech Skoczni.

Kamil Stoch wygrał konkurs w Innsbrucku i został liderem Turnieju Czterech Skoczni.
fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND
PAP / pk

Kamil Stoch triumfował w Innsbrucku w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni i został liderem imprezy, którą już dwukrotnie wygrał. Na drugie miejsce awansował ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Kubacki, który w niedzielę był trzeci. Między nimi jest 12,5 punktu różnicy.

Dopiero 15. miejsce zajął w Innsbrucku dotychczasowy lider TCS Halvor Egner Granerud. W klasyfikacji cyklu Norweg jest teraz trzeci ze stratą 20,6 pkt do Stocha. Spore straty poniósł też wicelider na półmetku imprezy Niemiec Karl Geiger, który na Bergisel zajął 16. pozycję.

Ostatni konkurs odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia w austriackim Bischofshofen.

W niedzielę Stocha, który prowadził już po pierwszej serii, i Kubackiego na podium rozdzielił Słoweniec Anze Lanisek. Czwarty był natomiast Piotr Żyła.

18. miejsce zajął Andrzej Stękała, a 19. Aleksander Zniszczoł.

Z biało-czerwonych do drugiej serii nie zdołali awansować Maciej Kot i Klemens Murańka, którzy ponieśli porażki w swoich parach i zajęli, odpowiednio, 31. i 41. miejsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Kamil Stoch wygrał konkurs w Innsbrucku i został liderem Turnieju Czterech Skoczni.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.