Kampania informacyjna dla maturzystów

Kampania informacyjna dla maturzystów
...celem salonu jest pomoc w mądrym wyborze uczelni (fot. flickr.com / ZeLIG School)
9 lat temu
PAP / wm

Dostarczenie przyszłym maturzystom wiedzy o egzaminie maturalnym i zasadach rekrutacji na studia w roku akademickim 2011/2012 to główny cel ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salony Maturzystów Perspektywy 2010, która we wrześniu rozpocznie się w Krakowie.

Salony Maturzystów odbywać się będą od 6 do 28 września w 18 ośrodkach akademickich w całej Polsce. Zapoczątkuje je Salon w Krakowie w dniach 6-7 września.

Jak poinformowano w czwartek na konferencji prasowej w Krakowie, formuła Salonu Maturzystów polega na połączeniu prezentacji oferty edukacyjnej, przygotowanej przez szkoły wyższe na rok akademicki 2011/2012, z fachowymi wykładami i prezentacjami na temat egzaminu maturalnego, prowadzonymi przez ekspertów z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Przewidziane są również spotkania prowadzone przez doradców zawodowych i specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych, w czasie których młodzież będzie mogła poznać swoje mocne i słabe strony, uzyskać fachową poradę dotycząca zarówno studiów, jak i interesującego ich zawodu.

Jak podkreślił dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie Lech Gawryłow, celem salonu jest pomoc w mądrym wyborze uczelni.

"Jeżeli młodzi ludzie potrzebują informacji, należy im ją udostępnić. Zależy nam na współpracy uczelni ze szkołami średnimi, by stanowiący największe bogactwo Polski, dobrze wykształceni młodzi ludzie mogli w przyszłości decydować o kształcie naszego kraju" - powiedział rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karol Musioł.

Jest to już czwarta edycja imprezy. Organizatorem Krakowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2010 jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną i Uniwersytetem Jagiellońskim. Impreza odbywać się będzie w Audytorium Maximum UJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kampania informacyjna dla maturzystów
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kampania informacyjna dla maturzystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.