Katastrofa samolotu w Chrcynnie. 25-letni mężczyzna i 9-letnie dziecko przebywają w szpitalu

Katastrofa samolotu w Chrcynnie. 25-letni mężczyzna i 9-letnie dziecko przebywają w szpitalu
Miejsce katastrofy lotniczej w Chrcynnie. Fot. PAP/Leszek Szymański
PAP / pk

Dwie osoby poszkodowane w poniedziałkowej katastrofie lotniczej w Chrcynnie przebywają w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie (Mazowieckie). To 25-letni mężczyzna i 9-letnie dziecko. Ich stan lekarze określają jako stabilny. Obydwoje poszkodowani w chwili zdarzenia przebywali w pomieszczeniu do składowania spadochronów, na które spadł samolot.

Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka szpitala Agnieszka Woźniak, że 25-letni mężczyzna został przywieziony do szpitala w poniedziałek wieczorem, tuż po katastrofie Cessny. "Poszkodowany był przytomny. Stabilny oddechowo i krążeniowo. Pacjent w naszym szpitalu został zaopatrzony operacyjnie. Obecnie w stanie dobrym hospitalizowany jest w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej" – przekazała rzeczniczka.

W szpitalu w Ciechanowie przebywa też 9-latek, który w poniedziałek późnym wieczorem został przetransportowany z innego szpitala. - Dziecko w stabilnym stanie przebywa na obserwacji w Oddziale Chirurgii Dziecięcej - powiedziała Woźniak.

W poniedziałek o godz. 19.44 Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w Gołyminie został zadysponowany akcji ratowniczej na terenie w aeroklubie w Chrcynnie. W skład zespołu wchodził m.in. ratownik medyczny, który niedawno odbył szkolenie z zakresu udzielania świadczeń ratowniczych w zdarzeniach masowych. Ratownicy przybyli na miejsce o godz. 20.11 i udzielali pomocy osobom poszkodowanym.

DEON.PL POLECA

Jak przekazała we wtorek Monika Nowakowska-Brynda z Komendy Głównej PSP, samolot Cessna podczas lądowania w złych warunkach atmosferycznych uderzył w hangar, w którym ludzie schronili się przed burzą. W katastrofie samolotu w Chrcynnie brało udział 15 osób; pięć osób zginęło, siedem osób odniosło obrażenia, a trzem nic się nie stało.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

Katastrofa samolotu w Chrcynnie. 25-letni mężczyzna i 9-letnie dziecko przebywają w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.