KGP: apelujemy o ostrożność i zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze i bezdomne

KGP: apelujemy o ostrożność i zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze i bezdomne
(fot. PAP/Darek Delmanowicz)
1 miesiąc temu

Synoptycy na najbliższe kilka dni zapowiadają silny mróz. W tym czasie apelujemy nie tylko o ostrożność na drogach, ale też zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne i starsze, którym może grozić wychłodzenie - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

 

Jak zapowiadają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadchodzący weekend będzie najzimniejszym weekendem od dawna. W niektórych miejscach temperatura może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza.

"W związku z tym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach" - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Inspektor wskazał, że kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących, trudnych warunków atmosferycznych. "Pamiętajmy również, aby wystrzegać się ryzykownych spacerów po zamarzniętych rzekach, stawach i innych zbiornikach wodnych. Takie zachowania niosą za sobą ryzyko zarwanie się lodu i mogą doprowadzić do tragicznych konsekwencji" - powiedział.

"Apelujemy również, aby zimą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze – zwłaszcza takie, które po zmroku przebywają na zewnątrz budynków. W okresie zimowym policjanci ze szczególną uwagą patrolują wszystkie miejsca, gdzie często przebywają bezdomni, m.in. kanały ciepłownicze, ogródki działkowe czy pustostany" - zaznaczył.

Podkreślił także, że funkcjonariusze będą oferować pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. "Należy zawiadomić policję lub inne służby ratownicze za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu" - powiedział.

"Pamiętajmy, że dzwoniąc na numer alarmowy 112, możemy uratować komuś życie" - dodał.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
26,94 zł
44,90 zł

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja...

Skomentuj artykuł

KGP: apelujemy o ostrożność i zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze i bezdomne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.