Kibice Legii i Wisły chcą demonstrować w stolicy

Kibice Legii i Wisły chcą demonstrować w stolicy
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / pz

Kibice stołecznej Legii i krakowskiej Wisły chcą demonstrować w sobotę w Warszawie w związku z odwołanym meczem o piłkarski Superpuchar. Trwają rozmowy władz miasta z przedstawicielami fanów obu klubów.

- Z wnioskiem o zorganizowanie zgromadzenia i przemarszu przed paroma dniami zwróciła się do władz Warszawy osoba fizyczna związana z ruchem kibicowskim Legii Warszawa. W środę identyczny formularz wypełnił przedstawiciel sympatyków Wisły Kraków - poinformował rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk.

- Cały czas trwają rozmowy z zainteresowanymi na temat godziny rozpoczęcia zgromadzenia, trasy przemarszu i liczby uczestników. Jutro będziemy wiedzieć więcej na ten temat - dodał Milczarczyk.

Szef stowarzyszenia fanów Wisły Kraków Robert Szymański nie był w stanie poinformować ile osób weźmie udział w demonstracji. - Chcę jednak zdementować doniesienia medialne, że będziemy dążyć do konfrontacji z kibicami Legii - podkreślił.

Fani Legii jeszcze przed odwołaniem meczu wyrazili chęć zorganizowania przemarszu ulicami Warszawy, z Łazienkowskiej pod Stadion Narodowy.

Planowany na sobotę 11 lutego mecz Legii Warszawa z Wisłą Kraków miał być pierwszym sportowym testem Stadionu Narodowego, otwartego oficjalnie 29 stycznia. Jednak przed spotkaniem negatywną ocenę wydała m.in. policja, która ma problemy z łącznością na obiekcie. W środę po południu prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko poinformował, że mecz został odwołany.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kibice Legii i Wisły chcą demonstrować w stolicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.