Kolejny rekord czwartej fali koronawirusa. W czwartek prawie 25 tys. zakażeń

Kolejny rekord czwartej fali koronawirusa. W czwartek prawie 25 tys. zakażeń
Fot. RMF24 / Youtube
PAP/ kb

Czwartek to kolejny rekord zakażeń COVID-19 w Polsce Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o 24 882 nowych przypadkach koronawirusa, zmarło 370 osób.

Wiceszef resortu zdrowia stwierdził na antenie radiowej Trójki, że czwartkowe dane epidemiczne nie napawają optymizmem.

Kraska: 24 882 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 370 osób

"Co prawda nie jest to duży wzrost w porównaniu do dnia wczorajszego, ale jest więcej nowych przypadków. To poziom 24 882 nowych przypadków. Niestety, 370 osób przegrało walkę z COVID-19. Ta liczba jest bardzo niepokojąca i zła, bo to osoby, które w wielu wypadkach mogłyby żyć, gdyby się zaszczepiły" – powiedział Kraska.

Wiceminister podał, że wykonano prawie 100 tys. testów w ciągu ostatniej doby. "To jedna z większych liczb w ciągu ostatnich tygodni. To cieszy, że ludzie chcą się badać, chcą być pewni, czy są zakażeni, czy też nie"- ocenił.

"Widzimy, że nowych przypadków, ale i osób objawowych przybywa. To ma efekt - pojawiają się kolejne osoby z COVID-19 w polskich szpitalach, w ciągu ostatniej doby przybyło prawie 400 nowych. Hospitalizowane jest 15 713 osób" – podał.

Pytany, dlaczego liczba zgonów jest tak wysoka, Kraska powiedział, że jest to przedmiotem analiz. "Ten temat był poruszany na ostatniej Radzie Medycznej. Wszyscy eksperci - profesorowie, którzy także na co dzień pracują w polskich szpitalach - podkreślają, że pacjenci zgłaszają się zdecydowanie za późno, najczęściej w dziesiątej dobie zakażenia, gdy objawy są dramatyczne" – wskazał.

Wiceminister zaznaczył, że wówczas ani leki, ani pomoc tlenowa, ani respirator nie pomagają.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka
6,98 zł
34,90 zł

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Skomentuj artykuł

Kolejny rekord czwartej fali koronawirusa. W czwartek prawie 25 tys. zakażeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.