Komorowski - 46 proc., Kaczyński - 29 proc.

Komorowski - 46 proc., Kaczyński - 29 proc.
(fot. wikipedia.pl/Marcin Białek)
PAP / zylka

Z przedstawionego w poniedziałek sondażu SMG/KRC dla TVN24 wynika, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski mógłby liczyć na poparcie 46 proc. badanych, a kandydat PiS Jarosław Kaczyński na poparcie 29 proc.

O 3 proc. zmniejszyło się poparcie dla marszałka Sejmu w porównaniu do badania tego samego ośrodka z 17 maja. Poparcie dla szefa PiS pozostało bez zmian.

Na kandydata SLD Grzegorza Napieralskiego zagłosowałoby 7 proc. ankietowanych (wzrost o 4 proc.), a kandydat niezależny Andrzej Olechowski otrzymałby 3 proc. głosów (bez zmian).

Po 2 proc. głosów otrzymaliby: kandydat PSL Waldemar Pawlak (bez zmian), kandydat Samoobrony Andrzej Lepper (spadek o 1 proc.) i kandydat Wolności i Praworządności Janusz Korwin-Mikke (wzrost o 1 proc.).

DEON.PL POLECA

Nie podano, jakim poparciem cieszą się kandydatury Marka Jurka (Prawica Rzeczypospolitej), Bogusława Ziętka (Polska Partia Pracy) i Kornela Morawieckiego. 6 proc. pytanych jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje.

Gdyby odbyła się druga tura wyborów prezydenckich z udziałem dwóch kandydatów z najwyższym poparciem, z wynikiem 57 proc. wygrałby Bronisław Komorowski (spadek o 1 proc.), chęć głosowania na szefa PiS Kaczyńskiego wyraziło 34 proc. (wzrost o 1 proc.) ankietowanych. 6 procent respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Według szacunku SMG/KRC frekwencja wyborcza w pierwszej turze wyniosłaby 43 proc. (spadek o 7 proc.).

Sondaż SMG/KRC przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1000 ankietowanych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komorowski - 46 proc., Kaczyński - 29 proc.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.