Komorowski i Sikorski zadowoleni z debaty

Komorowski i Sikorski zadowoleni z debaty
Komorowski i Sikorski zadowoleni z debaty (fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / ad

Obaj kandydaci w prawyborach PO: marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski są zadowoleni z przebiegu niedzielnej debaty.

W rozmowie z dziennikarzami po debacie Sikorski zapewnił, że jest zadowolony z dyskusji i z samych prawyborów. "Zwiedziłem kawał Polski i dałem się poznać członkom Platformy Obywatelskiej (...) Szkoda, że prawybory nie trwają troszeczkę dłużej, bo wtedy miałbym jeszcze większe szanse" - mówił.

Szef polskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że nie było pytań ze strony konkurenta, ale - w ocenie Sikorskiego - "pytania były takie, że pozwalają wyrobić sobie zdanie" o obu kandydatach.

"Potwierdziło się, że debata to rzecz dobra i powinna wejść do kanonu polskich zwyczajów wyborczych. Prawybory są wielką ucztą demokracji i jest dla mnie zaszczytem, że w nich biorę udział. Będę trzymał kciuki za ich wynik" - powiedział szef MSZ.

Pytany, czy nie jest zbyt późno na debatę, w sytuacji, kiedy zamknięto już głosowanie listowne, Sikorski podkreślił, że "90 proc. głosów jest jeszcze do oddania", więc jest dobrej myśli. Do 25 marca działacze PO mogą jeszcze głosować przez internet.

"Nie kryję, że wolałbym debatę na stojąco, z dziennikarzami, z publicznością, bo nie boję się otwartej debaty" - mówił minister SZ. Jak dodał, święto PO, jakim są prawybory, na zakończenie powinno mieć mocny akord, czyli ogłoszenie wyników i zjednoczenie się wokół tego, kto wygra.

"Mielibyśmy losować, kto z państwa ma zadawać pytania. Dziennikarzy jest ze dwie setki, więc ktoś by czuł się pozytywnie wyróżniony, a reszta negatywnie pominięta. Najlepszą formułą było i jest, że to jest debata wewnątrzpartyjna, organizowana przez partię, przy kamerach, mikrofonach, przy możliwości obserwowania i oceniania przez widzów i słuchaczy" - uważa Komorowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komorowski i Sikorski zadowoleni z debaty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.