Komorowski na szczycie GLOBSEC 2015

Komorowski na szczycie GLOBSEC 2015
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / mg

Prezydent Bronisław Komorowski udaje się w piątek po południu do Bratysławy, gdzie weźmie udział w konferencji Global Security Forum (GLOBSEC 2015). W sobotę spotka się z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską.

W piątek wieczorem prezydent Komorowski będzie uczestniczył w specjalnej gali w słowackiej filharmonii, podczas której wręczona mu będzie Czeska i Słowacka Nagroda Transatlantycka (CSTA). Nagroda przyznawana jest przez Słowacką Komisję Atlantycką (SAC) i czeskie stowarzyszenie Jagello 2000 za wkład w wolność i demokrację w Europie Środkowej.

W ramach konferencji GLOBSEC 2015 Bronisław Komorowski zabierze głos podczas sobotniego panelu "Skazani przez geografię? Misja Europy Środkowej na Ukrainie", wraz z prezydentem Estonii Toomasem H. Ilvesem i Edwardem Lucasem z Center for European Policy Analysis w Londynie.

W szczycie GLOBSEC udział wezmą także m.in. premier Ewa Kopacz, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović, prezydent Estonii oraz republikański senator John McCain.

Konferencje GLOBSEC odbywają się od 2005 r. Tegoroczne dyskusje mają dotyczyć głównie Ukrainy i jej europejskiej przyszłości, a także ubiegłorocznego szczytu NATO w Walii i planowanego na 2016 rok szczytu Sojuszu w Warszawie czy relacji między USA a Europą.

W sobotę po południu polski prezydent spotka się z prezydentem Słowacji, po czym Komorowski i Kiska spotkają się z mediami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komorowski na szczycie GLOBSEC 2015
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.