Komorowski: W materiałach nie ma sensacji

Komorowski: W materiałach nie ma sensacji
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / zylka

Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski poinformował po wtorkowym posiedzeniu RBN, że żaden z jej członków nie wyraził sprzeciwu wobec decyzji premiera Donalda Tuska o upublicznieniu zapisów z czarnych skrzynek prezydenckiego Tu-154.

Komorowski powiedział, że przedstawicielom RBN udostępniono stenogram zapisów z czarnych skrzynek i mieli oni możliwość wyrażenia swoich opinii i ewentualnych zastrzeżeń co do zamiaru upublicznienia zapisów z tych rejestratorów.

Marszałek podkreślił, że żaden z obecnych na posiedzeniu członków Rady - także szef SLD Grzegorz Napieralski, który opuścił wcześniej jej posiedzenie (i nie zapoznał się z zapisem z czarnych skrzynek) - nie był przeciwny upublicznieniu zapisów.

W posiedzeniu nie wziął udziału prezes PiS Jarosław Kaczyński.

DEON.PL POLECA

Nie ma formuły zastępstwa członka RBN

Komorowski powiedział, że nie ma formuły zastępstwa członka RBN. Jarosław Kaczyński chciał, aby - w jego imieniu - w posiedzeniu Rady wziął udział pełnomocnik rodzin ofiar tragedii smoleńskiej, w tym rodziny Kaczyńskich.

- Przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwem przybyła osoba z pełnomocnictwami od pana Jarosława Kaczyńskiego, osoba, która nie jest członkiem Rady. Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem konstytucyjnym, ma konkretny, ustalony skład. Nie istnieje formuła zastępstwa członka Rady Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział Komorowski dziennikarzom po posiedzeniu RBN.

Zaznaczył też, że Jarosławowi Kaczyńskiemu została przekazana informacja, że w każdej chwili jako członek Rady może się zapoznać ze stenogramami z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu Tu-154.

Nie znalazłem w stenogramach żadnych sensacji

Marszałek Sejmu powiedział, że nie znalazł w stenogramach z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu Tu-154 "żadnych niebywałych sensacji".

- Ja nie znalazłem w tych materiałach (stenogramach) żadnych niebywałych sensacji, aczkolwiek parę istotnych wskazówek, tak - powiedział.

Nie chciał jednak mówić o szczegółach zapisów. Przypomniał, że stenogramy mają być jeszcze we wtorek upublicznione.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komorowski: W materiałach nie ma sensacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.