Koniec ferii; utrudnienia na zakopiance

Koniec ferii; utrudnienia na zakopiance
(fot. flickr.com/ by Magnus D)
PAP / ad

Opady śniegu i mróz utrudniły kierowcom powrót z zimowych ferii spod Tatr. W niedzielę na zakopiance panuje wzmożony ruch; pokonanie 40-kilometrowego, górskiego odcinka drogi pomiędzy Zakopanem a Rabką, zajmuje kierowcom 75 minut.

Jak poinformował PAP rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch, z powodu trudnych warunków pogodowych w Poroninie i Białym Dunajcu zderzyły się trzy samochody, jednak ruch odbywa się tam bez większych utrudnień.

Kierowcy muszą zwolnić przy zwężeniu dróg za Nowym Targiem, a także przy skrzyżowaniu z drogą krajową w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją w Chyżnem oraz w Skomielnej Białej przy skrzyżowaniu z drogą na Nowy Sącz.

Policja radzi wybieranie dróg alternatywnych przez Czarny Dunajec i Zawoję lub przez Słowację; w tym drugim przypadku należy kierować się na przejście graniczne w Korbielowie i dalej do Bielska-Białej.

Tegoroczne ferie zimowe trwały od 16 stycznia, kiedy zimową przerwę w nauce rozpoczęli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koniec ferii; utrudnienia na zakopiance
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.