Koniec śledztwa ws. kradzieży kart Przewoźnika

Koniec śledztwa ws. kradzieży kart Przewoźnika
(fot. elcommendante / flickr.com)
Jerzy Malczyk / PAP / slo

Dochodzenie w sprawie ograbienia zwłok Andrzeja Przewoźnika po katastrofie smoleńskiej zostało zakończone - podaje w piątek dziennik "Kommiersant", powołując się na źródło w Komitecie Śledczym Federacji Rosyjskiej.

Według rozmówcy gazety, w najbliższym czasie Komitet oficjalnie prześle stronie polskiej informację o zamknięciu dochodzenia z wnioskiem o przekazanie jej pokrzywdzonym w tej sprawie.

- Aby szczegółowo zapoznać się z materiałami śledztwa, będą oni musieli przyjechać do Smoleńska - zaznaczyło źródło w Komitecie Śledczym FR.

Dochodzenie w sprawie kradzieży kart bankowych sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M pod Smoleńskiem, prowadził Wojskowy Oddział Śledczy Komitetu Śledczego FR przy Garnizonie Smoleńskim.

Pod zarzutem kradzieży kart zatrzymano czterech żołnierzy służby zasadniczej z garnizonu w Smoleńsku. Po katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego ochraniali oni miejsce wypadku. Podejrzanych nie aresztowano, a jedynie oddano pod nadzór dowódcy jednostki, w której służyli.

Wszyscy czterej zakończyli już służbę wojskową. Obecnie przebywają w miejscach swojego stałego zamieszkania w obwodach moskiewskim, kurskim i smoleńskim. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Trzej z oskarżonych byli już w przeszłości sądzeni. Jeden - za grabież, drugi - za kradzież, a trzeci - za wprowadzanie do obiegu fałszywych środków płatniczych.

Po stronie polskiej śledztwo w sprawie kradzieży kart Przewoźnika prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koniec śledztwa ws. kradzieży kart Przewoźnika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.