Kopacz pogratulowała medalistom

Kopacz pogratulowała medalistom
(fot. PAP/Adam Warżawa)
PAP / ak

Premier Ewa Kopacz pogratulowała w niedzielę medalistom Mistrzostw Świata w Pekinie - Pawłowi Fajdkowi i Wojciechowi Nowickiemu. Dziękuję za wspaniałe emocje, jakich dostarczyliście polskim kibicom - podkreśliła szefowa rządu.

Paweł Fajdek (Agros Zamość) obronił w Pekinie tytuł mistrza świata w rzucie młotem. Na Stadionie Narodowym zwanym Ptasim Gniazdem uzyskał wynik 80,88 m. Brązowy medal zdobył Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok), a srebrny Dilshod Nazarow z Tadżykistanu - obaj po 78,55 m.

- Serdecznie gratuluję sukcesu na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Pekinie. Dziękuję za wspaniałe emocje, jakich dostarczyliście polskim kibicom - napisała szefowa rządu.

Jak dodała, życzy wszystkim polskim sportowcom kolejnych udanych startów podczas trwających zawodów.

Fajdek zapowiadał, że leci do Chin po złoto. - Sam byłem ciekaw, jak poradzę sobie z rolą faworyta, bo przecież najtrudniej broni się tytułu - mówił.

DEON.PL POLECA

Rewelacją konkursu był 26-letni Nowicki. Dotychczas jego największym sukcesem na międzynarodowej arenie było piąte miejsce na Uniwersjadzie w Kazaniu dwa lata temu (75,32 m).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kopacz pogratulowała medalistom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.