Kopacz: zawsze chwalę się polskimi strażakami

Kopacz: zawsze chwalę się polskimi strażakami
(fot. PAP/Michał Walczak)
PAP / psd

Za granicą chwalę się polskimi strażakami - powiedziała w poniedziałek premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu wzięła udział w spotkaniu opłatkowym, zorganizowanym przez radomską straż pożarną.

"Wykonywanie tego zawodu, to szczególna służba, służba Polakom, swoim rodakom. Dzięki waszej pracy, dzięki służbom medycznym, dajecie poczucie bezpieczeństwa ponad 38 mln Polaków. To wielka rzecz i za to chciałam wam serdecznie, z głębi serca podziękować" - powiedziała premier w poniedziałek w Radomiu.

Ewa Kopacz dziękowała strażakom za codzienną pracę, wysiłek i poświęcenie. Życzyła strażakom poczucia dumy ze swojej pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

"Życzę wam, żeby się wam nigdy nie przytrafiło coś, co mnie przytrafia się wiele razy, kiedy rozmawiam ze swoimi odpowiednikami w innych krajach Europy, kiedy słyszę, że polska prasa pisała, iż w jakichś obszarach Polska jest gorsza" - mówiła Kopacz. "Kiedy wyjeżdżam za granicę, zawsze mówię (o Polsce - PAP) z dumą i zawsze potrafię się pochwalić choćby jedną rzeczą, która dotyczy mojego kraju" - podkreśliła.

Premier zaznaczyła, że zawsze chwali się polskimi strażakami. "Noście w sobie to przekonanie, że jesteście najlepsi, że macie powód do dumy, że robicie kawał dobrej roboty, że poświęcacie niekiedy nie tylko zdrowie, ale i życie, że wreszcie macie nowoczesny sprzęt, z każdym rokiem coraz lepszy, ale gdyby was nie było, to tego sprzętu nie miałby kto obsługiwać" - powiedziała Kopacz.

DEON.PL POLECA

Życzyła strażakom ciepłych rodzinnych świąt. "Życzę większości z was, poza tymi, którzy w święta będą mieli służbę, żebyście w tym szczególnym czasie byli obok swych dzieci, obok swoich żon i mężów, i żebyście spróbowali zrekompensować im niepokój i brak obecności przy ich boku, gdy jesteście na akcji" - życzyła premier.

"Dajcie dużo ciepła z siebie, mimo że często z tym gorącem walczycie, dajcie ciepła nie tylko swoim bliskim, ale także waszym sąsiadom znajomym. Wszystkiego najlepszego na te święta, a po świętach wracajcie, bo roboty na pewno wam nie zabraknie" - zaznaczyła premier.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kopacz: zawsze chwalę się polskimi strażakami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.